Sport - Page 561

Lajmet me te reja nga sporti

Pak minuta para gjysmëfinales, shikoni pritjen madhështore të Realit në Madrid

Duhen edhe pak më shumë se 1 orë nga fillimi i ndeshjes së dytë gjysmëfinale të “Champions League” mes Real Madrid dhe Bayern Mynchen në “Santiago bernaeu”, por atmosfera para stadiumit është tepër elektrizuese. Mijëra tifozë ‘galaktikë’ kanë rrethuar stadiumin mitik dhe po presin mbërritjen e skuadrës. Kujtojmë që ndeshja e parë në Gjermani ka

Llogaritë e CIES 44 ditë para Botërorit, Spanja do jetë fituese e “Rusi 2018”

Kur jemi ekzaktësisht edhe 44 ditë nga fillimi i Botërorit, CIES, Observatori i Futbollit, ka publikuar një artikull ku mbi bazën e statistikave mendohet se Spanja do të jetë fituese e kompeticionit më të lavdishëm të këtij sporti. CIES ka analizuar një renditje virtual, që llogarit përqindjen e lojtarëve të angazhuar në Ligat dhe në

VIDEO/ Fitoi titullin kampion pas 32 vitesh, festë e jashtëzakonshme te Young Boys

Klubi i Young Boys siguroi titullin kampion në Zvicer këtë fundjavë pas fitores 2-1 në shtëpi kundër FC Lucerne. Kryeqytetasit i dhanë fund në këtë mënyrë një dominimi 8-vjeçar te Bazeli. Pas fishkëllimës finale me qindra tifozë pushtuan fushën dhe lojtaret shpërthyen në lot gëzimi. Ata kanë qenë 8 herë nënkampione në mbi 30 vjet,

Bayern bën presion në gjyqtarin Cakir

“Shpresoj të jetë korrekt dhe që lojtarët ta vendosin ndeshjen, jo ai”, deklaroi tekniku gjerman para ndeshjes ndaj Të Bardhëve, në Santiago Bernabeu 16:05, 1 Maj 2018 Juup Heynckes, si një nga trajnerët më me përvojë, e di mirë se për të bërë kthesën ndaj Real Madrid në Santiago Bernabeu nuk mjafton vetëm loja e

“Ose ai ose unë”, trajneri i ekipit hungarez i vë kusht skuadrës për futbollistin shqiptar

Liridon Latifi në verën e vitit 2017 u largua nga Skënderbeu si futbollisti më i mirë i Superligës shqiptare, duke zgjedhur të vazhdojë karrierën në Hungari te ekipi i Akadami Puskas. Mirëpo sezoni i parë atje nuk ka qenë pozitiv për futbollistin i cili grumbullohet edhe nga kombëtarja shqiptare. Së fundmi, pas barazimit 1-1 me

Milan sërish kërkon Belotti

Sulmuesi i Torino ka qenë i lidhur me një varg skuadrash, përfshirë gjigantët e Premierligës, Manchster United dhe Chelsea, por edhe skuadra nga San Siro ka interesim për të 15:03, 1 Maj 2018 Milan është ende i interesuar për Andrea Belotti, teksa rosonerët synojnë të nisin të ndërtojnë skuadrën për edicionin e ri. Sulmuesi i

FOTO/ Befason De Gea, shikoni me çfarë automjeti mbërrin në stërvitjen e United

Portieri i Manchester United, Davide De Gea, ka befasuar gjithkënd sot kur ka mbërritur në qendrën stërvitore të ekipit. Ai kurrë nuk është shquar për protagonizëm, por kur zgjedh ta bëjë, kujdeset të marrë vëmendjen e të gjithëve. Ndryshe nga shokët e skuadrës si Romelu Lukaku, Paul Pogba dhe Jesse Lingard që mbërritën me makina

Misioni i pamundur

Bayern Munich ka humbur gjashtë përballjet e fundit me Real Madrid dhe është eliminuar në katër edicione me radhë prej ekipeve spanjolle në Ligën e Kampionëve 14:02, 1 Maj 2018 Bayern Munich do të japë gjithçka në Santiago Bernabeu të martën, por e vërteta është se do ta ketë gati të pamundur të fitojë në

United përcjell Evans

Djajtë e Kuq janë të interesuar për ta riblerë mbrojtësin, shërbimet e të cilit mund t’i sigurojnë tani me gati gjysmë çmimi 12:31, 1 Maj 2018 Manchester United është duke peshuar mundësinë e transferimit të Jonny Evans nga West Bromwich Albion, me çmim të përgjysmuar. WBA raportohet të ketë refuzuar ofertat nga Manchester City, Arsenal

Latifi merr një tjetër goditje, trajneri i vë kushte skuadrës: Ose ai, ose unë në këtë skuadër

Nuk ka shkuar fort mirë aventura e Liridon Latifit në kampionatin hungarez me fanellën e Akademia Pushkash. Talenti kuqezi, u transferua sezonin e kaluar nga Skënderbeun për shifrën e 1 milionë eurove dhe shihej nga klubi hungarez si një lojtar me tepër premisa, por tashmë të gjitha pritshmëritë janë thyer. Latifi është aktivizuar vetëm 11

“Kthehem në Serinë A, por jo te Milani”, zbulohet klubi ku pritet të transferohet Baloteli

Shënon vazhdimisht: 15 gola deri tani në Ligën 1. Megjithatë duket se në fund të sezonit do i duhet të përshëndesë Nisën dhe Francën. E ardhmja e Mario Balotelit, i rikthyer këtë vit “SuperMario”, është ende e paqartë: “Ku do shkoj? Ka shumë skuadra në Itali që më ndjekin, – ka thënë sulmuesi italian për

Ronaldo kërkon të 10-ën

Ylli i Real Madrid synon edhe një tjetër ndeshje me gol në shtëpi, për të prekur të tretën finale radhazi, në garën më elitare të futbollit europian për klube 11:34, 1 Maj 2018 Në përballjen e kthimit të Ligës së Kampionëve ndaj Bayern Munich, Cristiano Ronaldo do të synojë të shënojë në të dhjetën ndeshje

Nuk marrin pagat prej 10 muajsh, futbollistët e Vllaznia B protestojnë para bashkisë së Shkodrës

SHKODER- Futbollistët e “Vllaznia B” kanë zhvilluar një protesë paraditen e sotme, për shkak se kanë10 paga që nuk i kanë marre nga Bashkia Shkodër. Ata kanë luajtur pothuajse gjate gjithë sezonit pa u paguar. Pasi kanë bojkotuar stërvitjen ditën e sotme, ata kanë dalë në protestë duke kërkuar që t’i jepen pagat që meritojnë.

Umtiti mund të largohet nga Barça

Për të mos u larguar nga Camp Nou, mbrojtësi francez po kërkon nga katalunasit që t’i ofrojnë pagë më të lartë, aq sa i ofrojnë Djajtë e Kuq në tentimin e ri për ta transferuar 10:31, 1 Maj 2018 Jose Mourinho shpreson që ta transferojë te Manchester United, Samuel Umtiti, në përpjekje për të forcuar

Arsenal dhe United duan asin e Napoli

Dy skuadrat e mëdha angleze janë të interesuara ta transferojnë sulmuesin belg, që akoma s’e ka vazhduar kontratën me napolitanët 8:29, 1 Maj 2018 Manchester United dhe Arsenal janë duke i përcjellë me kujdes bisedimet e Dries Mertens për zgjatje të kontratës me Napoli. Skuadra italiane është e vendosur ta mbajë në radhët e veta

FOTO/ Nuk i jep meritë për titullin e fituar në “La Liga”, Deulofeu i mërzitur me Barcelonën

Të dielën në mbrëmje Barcelona siguroi titullin e 25 në historininë e saj në “La Liga” pas fitore 2-4 kundër Deportivo La Coruna-s. Më vonë klubi katalanas me anë të një postimi në rrjetet sociale publikoi një fanellë me të gjithë emrat e futbollistëve të cilët kanë kontribuar këtë sezon për fitimin e titullit, por

Rrëfimi prekës i Radja Nainggolan: Kam vjedhur për të ngrënë bukë

Mefushori belg i Romës, Radja Nainggolan është rrëfyer në një intervistë për “Times”, duke folur “pa dorashka”. “Kisha vetëm nënë time dhe ishte e vështirë për të. Bënte 3 punë për të paguar shpenzimet. Ishte e vështirë të rriteshe në këto kushte. Jam rritur në rrugë. Kishim një shtëpi, por isha gjithmonë në rrugë dhe

Bari i Bashës i mban barazim Palermos me 9 lojtarë, Seria A është vetëm 3 pikë larg

Skuadra italiane e Barit ku aktivizohet dhe mesfushori i Kombëtares Migjen Basha, ka marrë një barazim dramatik ndaj Palermos së vendit të dytë. Bardhekuqtë e kanë mbyllur ndeshjen me 9 lojtarë, pasi Marrone dhe Henderson janë ndëshkuar me karton të kuq. Në minutën e 80-të La Gumina kalon në avantazh Palermon, ndërsa në të 89-tën,

Liverpool do t’ia dyfishojë rrogën Salah-it

23:18, 30 Prill 2018 Real Madrid e ka bërë mesfushorin e Liverpool, Mohamed Salah, toprioritet për verën që po vjen. Por skuadra nga Anfield duket se po merr masat e duhura në këtë drejtim. Liverpool, sipas The Sun, është duke planifikuar që t’ia dyfishojë rrogën egjiptianit, përcjell Klan Kosova. 25 vjeçari sivjet “ka futur nën

Tavo: Gabova me uruguaianët, Rrocën e kërkon Janina. Ju tregoj sekretet e Luftëtarit

Luftëtari i ka tejkaluar të gjitha pritsh mëritë këtë sezon. Përveç meritës së lojtarëve dhe stafit teknik, menaxhimi që i është bërë klubit, mbetet një sekret më vete. Presidenti Grigor Tavo ka pranuar të rrëfejë ekskluzivisht për “Panorama Sport” të gjitha çështjet.Nga trajnerët, lojtarët, merkato dhe deri te humbja e gjyqeve. Tavo zbulon edhe faktin

Spanja s’ua lejoi pjesëmarrjen sportistëve kosovarë – s’mund ta organizojë evropianin (VIDEO)

22:19, 30 Prill 2018 Kampionati Evropian për Junior në Peshëngritje do të zhvillohet në Poloni ani pse fillimisht kjo e drejtë i ishte dhënë Spanjës. Por kësaj të fundit më pas iu hoq e drejta pasi nuk lejoi pjesëmarrjen e peshëngritësve kosovarë në këtë kampionat evropian, njofton Klan Kosova. Kronikë nga Jon Ajeti.