Piers Morgan i kërkon Arsenalit transferimin e Ronaldos

Piers Morgan i ka kërkuar Arsenalit që të përpiqet të nënshkruajë me Cristiano Ronaldon nëse superylli portugez largohet nga Manchester United këtë verë.

Personaliteti televiziv, i cili ka kritikuar vazhdimisht Mikel Artetën dhe vendimin e tij për të lejuar largimin e Pierre-Emerick Aubameyang në janar, dëshiron që Topçinjtë të lëvizin që portugezin të sjellë cilësinë e yjeve mes problemeve të tyre aktuale para portës.

Të rinjtë e strategut spanjoll kanë humbur tre ndeshjet e fundit në Ligën Premier dhe kanë shënuar vetëm një herë.

Dhe ish-prezantuesi i Good Morning Britain, Piers Morgan ka deklaruar në llogarinë e tij zyrtare në Twitter se ekipi i tij duhet të bëjë gjithçka që mundet për të nënshkruar me Ronaldon në afatin e ardhshëm të transferimeve.

“Arsenali duhet të nënshkruajë me Ronaldon këtë verë”, shkroi ai në Twitter për 7.9 milionë ndjekësit e tij. “Unë jam shumë serioz. Kjo do të zgjidhte problemin tonë të sulmuesit dhe do të më ndihmonte të largohesha nga Aubameyang. Unë tashmë e kam zgjedhur një fanellë (Ronaldo)”.

Nëse Arsenali mund të përballonte apo jo pagat e Ronaldos është një çështje tjetër. Ai është aktualisht fituesi më i lartë në Ligën Premier me një kontratë me mbi 500 mijë euro në javë.