Sport - Page 562

Lajmet me te reja nga sporti

Liverpool insiston për Jorginho

Skuadra që drejtohet nga Jurgen Klopp është duke e përcjellë me kujdes mesfushorin e talentuar, ndërsa bëhet gati ta transferojë gjatë verës 11:32, 3 Maj 2018 Liverpool ka nisur përpjekjet për transferimin e mesfushorit të Napoli, Jorginho, si zëvendësim për Emre Can. Gjermani pritet të kalojë tek Juventus gjatë verës dhe Reds e shohin Jorginho

Napoli, ideja e çmendur e De Laurentiis: Carlo Ancelotti për stolin?!

Edhe nëse nuk është ende verdikt matematikor, Napoli është shumë i vetëdijshëm se e ka humbur titullin gjatë fundjavës së kaluar. Presidenti Aurelio De Laurentiis është “zhdukur” nga radarët publik për t’u përkushtuar plotësisht në planifikimin e sezonit të ardhshëm. Për t’u ndriçuar është situata lidhur me Maurizio Sarri. Trajnerit i është dërguar propozimi për

United gjen zëvendësim për Shaw

Djajtë e Kuq janë të interesuar ta kenë brazilianin në radhët e veta dhe mund ta përdorin një tjetër transferim si kundërpeshë 8:48, 3 Maj 2018 Manchester United e ka kthyer në prioritet transferimin e Alex Sandro nga Juventus, si zëvendësues për Luke Shaw. Raportohet se interesimi i Jose Mourinho për Danny Rose dhe Kieran

Shpërthen Monchi: Kjo nuk është normale, futbolli italian duhet të ngrejë zërin

Roma ka shkuar një gol larg mrekullisë, duke mundur 4-2 Liverpool-in. Por ka krijuar shumë diksutime pas ndeshjes penalltia që nuk u dha kundër Liverpool për një prekje të topit me dorë. “Komplimente Liverpool-it për finale, por ka ardhur moment që futbolli Italian të ngrejë zërin. Ajo që ka ndodhur nuk është normale”, ka thënë

Futbollistët e Romës, Salahut: Kjo dhemb aq shumë, por të urojmë fat në finale

Liverpool është finalist i dytë i Ligës së Kampionëve. The Reds janë kualifikuar për në ndeshjen vendimtare të ligës elitare evropiane për klube. Anglezët kanë pësuar humbje me rezultat 4-2, por janë kualifikuar pasi që kanë triumfuar në takimin e parë me rezultat 5-2. Pas takimit kanë reaguar skuadra italiane teksa i ka uruar ish-lojtarit,

FOTO/ Cana komenton ndeshjet e Champions-it, shikoni çfarë i bën gruaja në Instagram

Ish-kapiteni i Shqipërisë, Lorik Cana, i ftuar në Tring për të komentuar ndeshjet e Champions League, komentonte ndeshjen e sapo mbyllur mes Romës dhe Liverpulit, ku të kuqtë arritën finalen e Kievit. Por, gruaja e Canës, Monika, në Instagram, bënte shaka dhe modifikonte portretin e bashkëshortit të saj. Burimi: http://www.panorama.com.al/sport/foto-cana-komenton-ndeshjet-e-champions-it-shikoni-cfare-i-ben-gruaja-ne-instagram/

Notat e lojtarëve, Roma-Liverpool/ Shkëlqejnë Mane dhe Nainggolan, Salah në “hije”

Roma fitoi ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve kundër Liverpoolit, mirëpo dështoi të kualifikohej në finale. Vendasit bënë paraqitje më të mirë në përgjithësi dhe u vlerësuan me notë më të mirë (6.88), në raport me skuadrën mike (6.39). Sadio Mane, i cili shënoi golin e parë për Reds-at, është vlerësuar me

Luiz mund t’i bashkohet Benitezit te Napoli

23:50, 2 Maj 2018 David Luiz mund të transferohet te Napoli këtë verë, nëse Rafael Benitez bëhet trajner i kësaj skuadre, pohon The Sun, përcjell Klan Kosova. Luiz e ka humbur pozitën e titullarit te Chelsea, andaj është i hapur për një transferim te një ekip ku do të kishte minutazhë më të madhe. Trajneri

Presidenti i Romës sulmon gjyqtarët: Kjo është tallje, shfaqje e shëmtuar

Presidenti i Romës nuk është kursyer për gjykimin pas ndeshjes Roma-Liverpool 4-2, kur skuadrës italiane iu mohuan dy penallti. James Pallotta zbriti në fushë pas takimit duke falënderuar lojtarët, një për një dhe më pas “zbrazi” gjithë inatin e tij duke thënë para gazetarëve: “Është e sikletshme të eliminohesh kështu, në këtë mënyrë. Nuk mund

Milinkovic-Savic, i shtrenjtë për Barcelonën

23:30, 2 Maj 2018 Sergej Milinkovic-Savic është në dëshirat e Barcelonës, por klubi katalunas nuk do ta transferojë shkaku i çmimit të lartë, sipas Mundo Deportivo. Katalunasit thuhet ta kenë monitoruar serbin edhe para se të bënte emër në Serie A, por vlera prej 80 milionë eurosh që ia ka caktuar klubi, i ka larguar

Liverpool i bashkohet Realit në finalen e Kievit (VIDEO)

22:40, 2 Maj 2018 Liverpool është kualifikuar për në finale të Ligës së Kampionëve ndonëse pësoi humbje sot nga Roma 4:2 në ndeshjen kthyese gjysmëfinale, transmeton Klan Kosova. Përballjen e parë në ‘Anfield Road’, anglezët e kishin fituar me rezultat 5:2, andaj bilanci më i mirë ua mundësoi finale e Kievit ku do të kenë

Vendim befasues i Courtois, portieri belg do të largohet nga Chelsea

Një lajm befasues raportohet së fundmi në lidhje me portierin e Chelsea-s, Thibaut Courtois. Belgu sipas “Onda Cero” ka vendosur të mos rinovojë kontratën me “blutë” e Londrës, duke sinjalizuar dëshirën për t’u larguar. Duke qene se kjo kontratë përfundon në vitin 2019, atëherë Chelsea është e detyruar ta shesë në verë, për të mos

LIVE/ Mane shokon 70 mijë të pranishëm, ndëshkon Romën në minutën e 9 (Video)

“Stadio Olimpico”, është përgatitur sonte për një tjetër natë magjike, e bindur se në prezencë të 70 mijë spektatorëve do të ndodhë një tjetër përmbysje e madhe, këtë herë kundër Liverpool-it. Roma e Di Francesco-s do të sfidojë anglezët në gjysmëfinalen e kthimit të “Champions League”, me objektivin zhvlerësim të rezultatit në ndeshjen e parë,

Zbulohet objektivi kryesor i PSG në merkato, ja për kë i ka përgatitur 100 mln euro

Ende kanë mbetur edhe disa javë për të mbyllur sezonin aktual por Paris SG po përgatitet për merkaton e verës së ardhshme, me qëllimin që këtë herë të mos dështojë në fitimin e “Champions League”. Këtë herë objektiv nuk është një sulmues, por mesfushori i skuadrës së Chelsea-s, Ngolo Kante. Francezi është futbollisti i preferuar

Tri ekipe ndjekin Bellerinin

19:00, 2 Maj 2018 Manchester United, Chelsea dhe Juventus duan që ta transferojnë Hector Bellerinin e Arsenalit, raporton mediumi spanjoll Sport. Thuhet se mbrojtësi nga Spanja do të largohet nga Emirates në fund të këtij stinori, prandaj Topinjtë duan që ta rimodelojnë skuadrën, pas largimit të Arsene Wengerit. Për më tepër, Goal shkruan se 23

Presidenti i Roma-s: Zhytje në shatërvan? Sonte do të mbyllim edhe Koloseun

James Pallotta, presidenti i Romës, mori shumë vëmendje në përmbysjen e madhe që skuadra e tij realizoi kundër Barcelonës në çerekfinale të “Champions League” pasi ai zgjodhi të festonte duke u zhytur në shatërvan. Nëse sonte Roma arrin një tjetër kualifikim historik atëherë pritet çmenduria e radhës nga numri 1 i ekipit, por në një

Trepça ’89 e mund dhe e kalon Lirinë

18:10, 2 Maj 2018 Liria është mposhtur nga  kampioni në fuqi, Trepça, në stadiumin ‘Përparim Thaçi’ me rezultat 0:2, në ndeshjen e vlefshme për javën e 30-të të Superligës së Kosovës. Otto John realizoi golin e parë për mysafirët pas 20 minutash lojë, ndërkaq Arb Manaj me golin e tij vulosi fitoren për mitrovicasit në

Fanella me “Championsin” e 13, tifozët e Liverpool thumbojnë Realin: Si dora e Gatusso-s në Stamboll

Të festosh “Champions League” ende pa e fituar është ‘vetëvrasje’ dhe këtë e dinë më mirë se kushdo tjetër Genaro Gatusso i Milanit dhe Anatatoli Timoshçuk i Bayern Mynchen. Megjithatë Real Madrid nuk e ka aspak frikë këtë besëtytni dhe mbrëmë ka treguar se kërkon ta prishë, por nëse do t’ia dëlë këtë duhet ta

Llapi po fiton ndaj Drenicës

17:28, 2 Maj 2018 Llapi po fiton ndaj Drenicës në javën e 30-të të Superligës së Kosovës. Vendësit kaluan në avantazh gjashtë minuta pas fillimit të pjesës së dytë. Llapjanët kjo fitore do t’i mbante në pozitën e tretë në tabelë.