Sport - Page 560

Lajmet me te reja nga sporti

VIDEO/ Tifozi thuajse nudo ndërpret ndeshjen, ja ç’heqin forcat e sigurisë për ta nxjerrë nga fusha

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur mbrëmë në kampionatin Çek mes Viktoria Plzen, ish-ekipit të Ergys Kaçes dhe MFK Karviná. Një tifoz thuajse i zhveshur ka hyrë në fushë në minutën e 72-t duke ndërprerë ndeshjen. Është dashur ndërhyrja e forcave të sigurisë të cilët nuk e kanë patur të thjeshtë për të kthyer gjithçka

Bale e Navas në këmbim të Salah

14:39, 2 Maj 2018 Real Madrid po shpresojnë se mund ta marrin Mohamed Salah nga Liverpool-i, duke ofruar në këmbim, Gareth Bale dhe Keylor Navas, shkruan Diario Gol, njofton Klan Kosova. Mbretërit janë të vendosur të nënshkruajnë me egjiptiani këtë verë pas sezonit të jashtëzakonshëm që pati. Vlera e Salah llogaritët të jetë diku rreth

Legjendë për një sezon

12:53, 2 Maj 2018 Ish ylli i Liverpool, Jamie Carragher, ka thënë se Mohamed Salah është shumë afër të shndërrohet në legjendë të klubit. “Salah mund ta ndihmojë Liverpool-in të bëhet kampion në Europë dhe nëse e bën atëherë ai do të bëhet legjendë e klubit”, ka thënë Carragher për Goal, njofton Klan Kosova. “Kur

Kristian Panuçi e la jashtë Kombëtares 2 herë, Agolli mbreti i asisteve

Shqipëria është ende në kërkim elementesh cilësorë, për shkak se trajneri Kristian Panuçi po formon grupin e lojtarëve që do të ketë në dispozicion për Ligën e Kombeve dhe kualifikueset e Europianit. Shumë prej lojtarëve kanë pasur oscilacione të formës, e disa të tjerë dëmtime fatkeqe që i kanë lënë jashtë fushave të lojës për

Mediat “masakrojnë” Realin: Gjashtë sy dhe një dorë! Një finale me stil të pastër madrilen

Reali eliminoi Bajernin duke siguruar një biletë për në finalen e Kievit. Një përballje që u shoqërua me mjaft polemika, për shkak të vendimeve të gjyqtarit, që i mohoi një 11-metërsh skuadrës gjermane. Nuk kanë munguar as ironitë e mediave sportive në lidhje me supersfidën e djeshme, që u dominua nga Bajerni. “Si gjyqtarët nuk

Kriza te Panathinaikos, mesfushori shqiptar: Lojtarët kanë 6-7 muaj pa marrë rrogën

Në një intervistë për mediat greke, mesfushori shqiptar, Ergys Kaçe ka nxjerrë në pah problemet financiare të Panathinaikosit, teksa tregon se disa lojtarë të skuadrës kishin 6-7 muaj pa u paguar. Pavarësisht mungesave të pagave, Kaçe tregon se ata jepnin 100 %. “Disa lojtarë të Panathinaikosit kanë 6-7 muaj pa marrë rrogat. Në çdo ndeshje

Parashikoi rezultatin e saktë të ndeshjes Vllaznia-Laçi, Xhelal Mziu pritet të kalojë në Etikë

Kryebashkiaku i Kamzës, Xhelal Mziu, do të mbahet mend për dy parashikimet e sakta që ka bërë publikisht për fatin e ndeshjes Teuta-Laçi dhe Vllaznia-Laçi. Këto parashikime të kryebashkiakut Mziu, njëkohësisht financues i ekipit të Kamzës, pritet që të jenë objekt i Komisionit të Etikës. Të dielën e 18 marsit, i ftuar në emisionin “Fair

Luhet java e 30-të, sytë te derbi i Gjilanit dhe dueli Starova-Josa

8:24, 2 Maj 2018  E mërkura është rezervuar për ndeshjet e javës së 30-të në Vala Superligën e Kosovës. Kjo është një javë me disa ndeshje jashtëzakonisht interesante, derisa vemendja do të jetë në Gjilan ku luajnë Gjilani–Drita dhe në Drenas ku përballen Feronikeli me Prishtinën. FC Prishtina ka një udhëtim shumë të vështirë të

FOTO/ Plas ironia me arbitrin Çakër: Ndihmoi Realin të kalojë në finale!

Gjyqtari turk Çakër, ishte nga më të kritikuarit pas gjysmëfinales së dytë mes Realit dhe Bajernit, për vendimet që dha në favor të madrilenëve. Rrjetet sociale e tallin si ndihmuesin e Realit të kalojë në finale… (Perez telefonon gjyqtarin: Pjesë e parë fantastike, vazhdo kështu dhe do marrës bonus!) Burimi: http://www.panorama.com.al/sport/foto-plas-ironia-me-arbitrin-caker-ndihmoi-realin-te-kaloje-ne-finale/

Notat e Real-Bayern/ Navas një “mace e zezë”, Benzema “vrasës”. Kimich perfekt

Real Madrid siguroi finalen e Ligës së Kampionëve, pasi eliminoi Bayern Munichun me rezultat të përgjithshëm 4-3. Një përballje që në qendër të vëmendjes kishte të dy portierët, njërin për mirë e tjetrin për keq. Keylor Navas është lojtari i ndeshjes duke marrë notën 9.0. Ndërsa edhe autori i dy golave për galaktikët, Karim Benzema

MOVIOLA/ Ish-gjyqtari spanjoll i FIFA-s: Çakir i mohoi dy penallti Bayernit (Video)

Real Madrid arriti të siguronte për të tretin vit radhazi finalen e Ligës së Kampioneve, edhe pse ka vuajtur shumë për t’u kualifikuar përballë Bajernit. Por edhe këtë ndeshje, polemikat nuk kanë munguar, ku gjermanët ndihen të “vjedhur” për shkak të gjykimit të gjyqtarit turk Çunej Çakir. Pas përfundimit të ndeshjes, ish-gjyqtar spanjolli FIFA-s, Iturralde

LIVE/ James shënon golin e barazimit, Bayern Mynchen shpreson te kualifikimi (Video)

‘Titanët’ e Europës sfidojnë sërish njëri-tjetrin sonte në “Bernabeu”, në një përballje që ndryshe nga ajo e Gjermanisë do të përcaktojë përfundimisht finalisten e parë të “Champions League” për edicionin 2017-2018. Real Madrid është më i avantazhuar falë fitores së parë 1-2 në transfertë, por pavarësisht këtij fakti nuk pritet që ‘galktikët’ të qëndrojnë në

Real dhe Bayern e nisin me nga një gol (VIDEO)

21:16, 1 Maj 2018 Në Santiago Bernabeu sonte është duke u zhvilluar ndeshje e dytë gjysmëfinale mes Real Madridit dhe Bayern Munich. Është skuadra mysafire që e ka nisur me gol këtë takim – vetëm pas tre minutave,  me anë të Kimmich. Por nuk ka vonuar shumë dhe rezultatin në 1-1 e ka barazuar, Karim

Tjetër rekord i Ronaldos në “Champions League”, lë pas Xavi Hernandez

Me përzgjedhjen nga Zidan si titullar në gjysmëfinalen e kthimit kundër Bayern Cristiano Ronaldo ka thyer një tjetër rekord në “Champions “League”, duke rregjistruar ndeshjen e tij të 152. Një javë më parë portugezi barazoi rekordin e Xavi Hernandez, ndërsa sot ai e tejkaloi atë. Kjo shifër i përket futbollistëve të cilët nuk luajnë si

LIVE/ Zgjat pak minuta avantazhi i Bayern, Benzema risjell baraspeshën në ‘Bernabeu’ (Video)

‘Titanët’ e Europës sfidojnë sërish njëri-tjetrin sonte në “Bernabeu”, në një përballje që ndryshe nga ajo e Gjermanisë do të përcaktojë përfundimisht finalisten e parë të “Champions League” për edicionin 2017-2018. Real Madrid është më i avantazhuar falë fitores së parë 1-2 në transfertë, por pavarësisht këtij fakti nuk pritet që ‘galktikët’ të qëndrojnë në

VIDEO/ Ish-futbollisti i Milanit e katranos në Kinë, ekzekutim i çuditshëm i penalltisë

Ish-futbollisti i Milanit, Gabriel Paletta, është bërë protagonist në finalen e kupës së Kinës, teksa ka humbur një penallti të ekzekutuar në mënyrë të çudisthme. Futbollisti i Jiangsu Suning pati mundësinë të shënonte penalltinë vendimtare, pasi ndeshja me Tianhin Quanjian u mbyll pa fitues edhe në shtesë, por goditja e tij ishte mbase më e

Crvena Zvezda do të nisë festimin e titullit nga Graçanica

19:45, 1 Maj 2018 Klubi i futbollit nga Beogradi, Crvena Zvezda, më 9 maj do të zhvillojë një ndeshje miqësore në qendrën sportive në këtë komunë, Dragan Dzajic. Biletat për këtë ndeshje janë shitur ndërkaq mjetet që do të grumbullohen do të dhurohen për pediatrinë, konkretisht repartin e maternitetit në Spitalin e Graçanicës – të