Nuk falet as gabimi më i vogël më nga Tuchel – gjermani ishte i nervozuar jashtë mase me Jorginhon

Thomas Tuchel humbi durimin e tij me Jorginhon dhe u tërbua absolutisht gjatë ndeshjes gjysmëfinale të FA Cup të Chelseat kundër Crystal Palace.

Blutë dështuan të impresiononin në pjesën e parë, me Palacen duke i bërë gjërat e vështira për skuadrën e gjermanit – por ata nuk shfrytëzuan asnjë nga rastet e tyre.

Mesfusha e Chelseat thjesht nuk mund të depërtonte, me Jorginhon mjaft të humbur në mesfushë.

Dhe Tuchel nuk ishte i impresionuar me italianin gjatë një pasazhi të veçantë të lojës të dielën.

30-vjeçari bëri një pasim të zhgënjyer me strategun që mbeti i frustruar dhe ia tha ca fjalë lojtarit.

Reagimi i Tuchel për gabimin e Jorginhos nuk kaloi pa u vënë re në rrjetet sociale.

Chelsea u shfaq në pjesën e dytë, me ekipin e Tuchel që shënoi dy gola – duke përfshirë një nga zëvendësuesi Ruben Loftus-Cheek.

Ai lëshoi një raketë për të hapur rezultatin, me Mason Mount që dyfishoi epërsinë e tyre 11 minuta më vonë.

Skuadra e Stamford Bridge do të përballet me Liverpoolin e Jurgen Kloppit në finalen e FA Cup në muajin e ardhshëm.