Editors' pick Të gjitha

Maqedoni Të gjitha

Kosovë Të gjitha

Shqipëri Të gjitha

Bota Të gjitha

Opinione Të gjitha

Sport Të gjitha

Posted on në kategorine Teknologji

Huawei rekord kontratash 5G pavarësisht presionit Amerikan

Huawei tha ditën e Hënë se të ardhurat e kompanisë u rritën me 39% në tre mujorin e parë të 2019-ës në 26.81 miliardë dollarë. Gjigandi Kinez i telekomunikacionit më i madhi në botë në këtë industri, tha se fitimi gjithashtu u rrit me 8% këtë tre mujori. Ky lajm vjen në një kohë kur… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Lajme

Një pjesë e Aerodromit dhe Nerezit pa ujë

Për shkak të defekteve rrugore të tubave me diametër prej 100 milimetrave në bulevardin “Video Smilevski Bato” 11 në komunën e Aerodromit dhe në rrugën “Demir Trajko” nr.11 në lagjen Nerez, prej orës 09:15 pa ujë janë konsumatorët e zonës së lartë nga bulevardi “Video Smilevski Bato” prej ndërtesës 1 deri në ndërtesën 37 dhe… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Maqedoni

Mediat greke për rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale

Mediat greke në tekstet e dedikuara për rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale në Maqedoninë e Veriut, theksin e vendosin në jehonën e vogël dhe në dallimin e vogël mes Pendarovskit dhe Siljanovska Davkova. “I pari, por në kufi Stevo Pendarovski për president të shtetit”: “Maqedonia e Veriut:Në rrethin e dytë zgjedhjet për president, fituese… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Shqipëri

FOTO/ Punime intensive për veprat e munguara të artit në rrugën e Kombit

TIRANË, 18 prill /MEDIAL/ – Në rrugën e Kombit nga tuneli i Kalimashit deri në grykë Morinë po vijojnë punimet intensive për veprat e munguara të artit në këtë rrugë. Përfundimi i këtyre urave do mundësojë lidhje të shpejtë mes Kukësit dhe Tiranës dhe Shqipërisë me Kosovën. Prefekti i qarkut të Kukësit, Zenel Kuçana, tha… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Maqedoni

Mediat e huaja për rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale

Shkup, 22 prill 2019 (MEDIAL) – “Kandidatët e LSDM-së në pushtet dhe të VMRO-DPMNE-së nacionaliste do të përballen në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Maqedoninë e Veriut më 5 maj, pasi dy kandidatët e tjerë nuk patën sukses që të grumbullojnë mjaftueshëm vota që të shpallin fitore në rrethin e parë”, bëri të… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Shqipëri

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 22.4.2019

PARIS (Francë) – Vizitë e kryeministrit japonez, Shinzo Abe. VATIKAN (Selia e Shenjtë) – Papa mban ceremoninë e lutjes në sheshin San Pietro. KIEV (Ukrainë) – Konkluzionet e vëzhguesve të OSBE-së për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. BOURGET (Francë) – Takim i përvitshëm i myslimanëve të Francës. NUR-SULTAN (Kazakistan) – Vizitë e presidentit koreano-jugor,… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Basketboll

Faza e play-off në NBA: Toronto e Portland një hap larg çerekfinaleve

Toronto Raptors kanë thelluar në 3-1 bilancin me ndeshje përballë Orlando Magic, në fazën e 1/8-ave të Play Off-it të NBA. Në “Amway Arena” të Orlandos, kanadezët triumfuan këtë herë me rezultatin 85-107, në një sfidë të cilën e dominuan thuajse në të 4 çerekët. Kawhi Leonard ishte protagonist për Toronton, pasi regjistroi 34 pikë,… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Kosovë

Tubim paqësor në mbrojtje të Parkut të Velanisë në Prishtinë

Banorët e lagjeve rreth Parkus në mes të Velanisë, Lagjes së Muhaxherëve, Bregut të Diellit, si dhe banorë të gjithë Prishtinës, do të organizojnë një tubim paqësorë në mbrojtje të Parkut. Në shënimin e Ditës së Tokës, në këtë pjesë do të mbillen fidane që në mënyrë simbolike të protestohet kundër degradimit të Parkut. Banorët… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Kosovë

Serbia paralajmëron filmin për serbët e ‘terrorizuar’ në Kosovë

Në kulmin e përplasjeve për anulimin e shfaqjes së filmit ruso-serb, “Balkan Line” në Bujanoc, Serbia ka paralajmëruar një tjetër film që lidhet me Kosovën. Kësaj radhe ka të bëjë me jetën e komunitetit serb pas “pogromit të marsit të vitit 2004”. Titullohet “Mrak” (Terri) dhe do të nisë xhirimet në fund të majit në… Vazhdo të lexosh

Shko lartë