Category archive

Sport - page 559

Lajmet me te reja nga sporti

Posted on në kategorine Sport

Sipas Chiellinit ky është mbrojtësi më i mirë në botë

Mbrojtësi i Juventusit Giorgio Chiellini thotë se Sergio Ramos është mbrojtësi më i mirë në botë. Bardhezinjtë do të përballen me kampionët spanjollë nesër në mbrëmje në orën 20:45 në “Allianz Stadium”. “Unë kurrë nuk do të kem cilësinë teknike apo shpërthimin e Sergio Ramos. Ai është mbrojtësi më i mirë në botë dhe ai di të luajë ndeshjet që kanë rëndësi”,… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Top 20 golashënuesit më të mirë në Superligën e Kosovës

Vala Superliga e Kosovës në futboll i ka zhvilluar 25 xhiro, ndërsa gara për golashënuesin më të mirë është bërë mjaft interesante. Listën e udhëheqin Artur Magani (Liria) dhe Otto John (Trepça ’89), të cilët kanë shënuar nga 11 gola. Genc Hamiti (Drenica), Xhevdet Shabani (Drita) dhe Mirlind Daku (Llapi), mbyllin pesë vendet e para,… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Zbardhet vendimi i plotë i Gjykatës, ja pse nuk u regjistruan zgjedhje për kreun e FSHF-së

Portali “Sovrani” është medium që ofron informim të drejtë, të paanshëm dhe objektiv. Misioni ynë është informimi dhe edukimi i publikut me informacione të shpejta dhe të sakta. Qëllimi ynë është që lexuesit të gjejnë lajme nga mbarë hapësira shqiptare dhe që ndikojnë në përmirësimin e emancipimit shoqëror dhe kombëtar. Vizioni ynë është që qytetari… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Më në fund Simeone deklarohet rreth Dybalas

Trajneri i Atletico Madrid,  Diego Simeone iu ka dhënë fund tahsethëmeve të fundit lidhur me sulmuesin e Juventusit Paulo Dybala. Simeone dhe Dybala u vunë re në të njëjtin restorant në Madrid javën e kaluar dhe kjo shkaktoi raporte të cilat pretendonin se klubi spanjoll kishte rënë dakord për një marrëveshje pesëvjeçare me Juven për… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Buffon: “Me gjithë respektin për Ronaldon, ai është një vrasës”

Buffon e ka lavdëruar sërish Ronaldon para ndeshjes me Juventusin.Në një intervistë për MARCA-n para ndeshjes Juventus – Real Madrid, Giggi Buffon ka folur vetëm fjalë të mira për Cristiano Ronaldon, nga i cili do t’i kanoset më së shumti rreziku nesër mbrëma. “Përball portës ai me të vërtet është vrasës. Me aq shumë qartësi… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

ZYRTARE: Ndodh shkarkimi i trajnerit të madh në Premier Ligë

Është shkarkuar trajneri i vjetër, Alan Pardew nga skuadra e West Bromwich Albion, i cili pasi menaxhoj me skuadrën për as një sezon të plotë, u dakordua kontraktualisht me hierarkinë e skuadrën që të shkëpusin bashkëpunimin, shkruan Sovrani.info Pardew për më keq preku ca rekorde të zeza të klubit. Ai në 21 ndeshje të menaxhuara… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Umtiti tregon të ardhmen e tij me Barcelonën

Mbrojtësi i Barcelonës, Samuel Umtiti, ka pranuar se shumë klube kanë shfaqur interesim për të paguar klauzolën e tij prej 60 milionë euro te Barça. Ai insisiton se është i lumtur te klubi spanjoll, por nuk përjashtoi mundësinë e largimit. “Klauzola ime nuk është e lartë dhe të gjithë e dinë”, ka thënë Umtiti për… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Salah, Mane dhe Firmino: 75 gola, 30 asiste

Salah, Mane dhe Firmino kanë krijuar një treshe të frikshme për çdo kundërshtar.Dalëngadalë Jurgen Klopp po ndërton një skuadër të fuqishme për të ardhmen, nëse dështon edhe këtë edicion të fitojë një trofe, raporton Goal, transmeton Gazeta Express. Me pak transferime gjatë verës, në mbrojtje e mesfushë, Liverpooli mund të kthehet vitin e ardhshëm për… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Juventus – Real Madrid, bastorët shpallin fituesin definitiv

Të martën me fillim prej orës 20:25, do të luhet ndeshja e parë çerkefinale e Ligës së Kampionëve Në Torino, do të takohen skuadra e Juventusit dhe ajo e Real Madrid, shkruan Gazeta Blic Kjo ndeshje pritet që të jetë mjaftë interesante duke e parë që po këto dy skuadra ishin në finalen e sezonit… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

“Neymar do t’i bashkohet Real Madrid”, kush e thotë

Umtiti beson se Neymari do t’i bashkohet Realit nëse veç braziliani dëshiron dhe se nuk do të ndikohet nga thashethemet se do të shihej si tradhtar nga Barcelona. Neymar është objektivi numër një i Real Madridin për merkaton e verës. I transferuari për 222 milionë euro te PSG-ja një vit më parë, gjithashtu duket se… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

A do paraqitet Aguero ndaj Liverpool? E konfirmon Guardiola

Aguero nuk pritet të startojë kundër Liverpoolit të mërkurën mbrëma në “Anfield”. Manchester City pritet ta nisë ndeshjen kundër Liverpoolit në Ligën e Kampionëve pa sulmuesin kryesor, Sergio Aguero – lajmin e ka konfirmuar trajneri, Pep Guardiola. “Do të shohim, ende nuk është stërvitur. Shpresoj se do të jetë në gjendje të na ndihmoj, ndoshta… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Simeone i nervozuar, ashpërson gjuhën ndaj Barcelonës: Vetëm shkaku i një arsyeje po e fitoni Ligën

Simeone beson se Barcelona po e fiton titullin në Spanjë vetëm për shkak të Messit. Diego Simeone ka thënë se Atletico Madridi nuk ka shanse për titull në La Liga dhe as që ka pasur këtë sezon për shkak të formës mbresëlënëse të yllit të Barcelonës, Lionel Messi. Barça ka grumbulluar deri më tani 76… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Guardiola ka frikë 3-shën e Liverpool: Nuk ja kam idenë si t’i ndalë ata

Guardiola i frikësohet Liverpoolit dhe treshes sulmuese; Salah, Mane dhe Firmino. Manchester City dhe Liverpooli do të përballen të mërkurën në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë zhvillohet në Anfield, kurse ajo e kthimit javën e ardhshme në “Etihad Stadium”. I pyetur për formën e mrekullueshme të Mohamed Salah dhe nëse duhet të… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Barca e Juventus të ndihen të kërcënuar, United kërkon dy yjet e tyre

Manchester United ka bërë një shprehur një interesim  për mbrojtësin e  majtë të Juventusit Alex Sandro dhe qendërmbrojtësin Samuel Umtiti të Barcelonës sipas The Times. Jose Mourinho po planifikon një rregullim të madh mbrojtës gjatë verës dhe beson se mungesa e opsioneve mbrojtëse e ka penalizuar atë, transmeton Gazeta Blic Portugezi shpreson të nënshkruajë me… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Salah me dy kërkesat finale, para se të transferohet në Real Madrid

Titullar i padiskutueshëm dhe lojtari i dytë më i paguar pas Ronaldos, këto janë kërkesat e Salahut për t’u transferuar në “Santiago Bernabeu”. “Don Balon” raporton se ylli i Liverpoolit, Mohamed Salah i ka thënë Real Madridit se ata duhet t’i premtojnë dy gjëra për t’u transferuar gjatë verës në Spanjë, transmeton Gazeta Express. 25… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Guardiola kërkon të triumfojë sërish ndaj Mourinhos, por tani në Premier Ligë

Aktualisht me 84 pikë, 16 më shumë se Manchester United, Manchester City ka nevojë vetëm edhe për një fitore për t’u shpallur edhe matematikisht kampion i Anglisë për sezonin 2017/18. Pep Guardiola bleu disa lojtarë gjatë verës me synimin e vetëm për të arritur të trofeu i Premierligës dhe objektivi është shumë afër realizimit, shkruan… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Kjo javë e futbollit, ishte java e futbollistëve shqiptarë

Futbollistët e Kosovës kaluan një javë jo pak të suksesshme në ligat evropiane. Dy sulmuesit e Përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi e Atdhe Nuhiu, shënuan nga dy gola. Dy fitoret e Përfaqësueses së Kosovës në ndeshjet miqësore të marsit – ndaj Madagaskarit e Burkina Fasos – duket se kanë pasur ndikim pozitiv edhe në futbollistët… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Lista e asistuesve më të mirë në Premier Ligë

De Bruyne, Sane dhe Silva janë asistuesit më të mirë në Premierligë. Jo kot Manchester City po shkel këdo që i del para në Premierligë. Kevin De Bruyne, Leroy Sane dhe David Silva, janë asistuesit më të mirë në sezonin 2017/18. Ata ndiqen nga Pogba, Alli e Mkhitaryan, top 10 mbyllet me Ozil e Eriksen,… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Thierry Henry e qon në qiell lojën e Lacazette

Legjenda e Arsenalit Thierry Henry ka lavdëruar Alexandre Lacazette për kontributet e tij në fitoren e Arsenalit ndaj Stoke. Arsenal fitoi në këtë takim me rezultatin 3-0 dhe gol në këtë shënoi edhe Lacazette që u kthye nga lëndimi, shkruan GazetaBlic E për golin dhe paraqitjen e Lacazette ka folur edhe Henry. “Mendoj se ai… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Harrojeni Ibrahimovic-in, shikojeni këtë gol nga Juraj Kucka

Ish futbollisti i AC Milan Juraj Kucka ka shënuar me gjasë golin e vitit këtë sezon kundër Galatasaray. Mbrëmë ishte Ibrahimovic që shënoi gol të çmendur në debutim tek L.A Galaxy, mirëpo ky i Kucka është në një garë tjetër pasi është shënuar nga mesi i fushës. Vlerësoni a është goli i vitit ky nga… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

A po rikthehet Casillas në Premier Ligë? Ja klubi që po e kërkon

Klopp e do Casillasin në Premierligë. Sipas “Sport”, Liverpooli është i interesuar për ta transferuar portierin legjendar spanjoll, Iker Casillas, që do të jetë lojtar i lirë gjatë verës, transmeton Gazeta Express. Ish portieri i Real Madridit pritet të largohet nga Porto kur t’i skadon kontrata në verë dhe ka kohë që po monitorohet nga… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Gara për Topin e Artë, më e nxehtë se kurrë më parë

Kampionatet elitare në Europë kanë hyrë në sprintin final të sezonit dhe nëse për titullin kampion ka rivalitet vetëm në Serinë A mes Napolit dhe Juventusit, apo mes Portos dhe Benficas në Portugali, sa i përket garës për “Këpucën e Artë”, pra për golashënuesin më të mirë, lufta është e hapur. Mohamed Salah i Liverpoolit,… Vazhdo të lexosh

Shko lartë