Sport - Page 558

Lajmet me te reja nga sporti

Formacionet zyrtare/ Salzburg për një tjetër përmbysje, Marseille për të mbrojtur rezultatin

Në Austri Salzburgu do të tentojë sonte një tjetër përmbsyje të madhe pas asaj kundër Lazio-s, këtë herë për të siguruar kualifikimin në finale të ‘Europa League’. Përpara është një pengesë si Marseille, e cila në ndeshjen e parë gjysmëfinale ka fituar 2-0 në Francë. Nga ana tjetër francezët kanë hedhur një hap të sigurtë,

E eliminoi Liverpool-i, Roma largohet nga “Championsi” me rreth 100 mln euro fitime

Roma humbi mundësinë të kualifikohej në finalen e “Champions League” mbrëmë kundër Liverpool pavarësisht se në ndeshjen e dytë italianët fituan me shifrat 4-2. Pas kësaj ndeshje kanë shpërthyer kritikat për gjyqtarin i cili i mohoi dy penallti Roma-s, por ajo që vlen është eliminimi. Gjithsesi Roma do të mbetet e kënaqur nga ky edicion

Arsenal me një përforcim të ri

19:35, 3 Maj 2018 Futbollisti turk, Caglar Soyuncu, pritet që t’i bashkohet Arsenalit këtë verë, sipas pohimeve të presidentit të ish-klubit të tij. 22 vjeçari i ishte bashkuar Freiburg-it para dy vjetësh për 2.6 milionë euro, përmes një marrëveshjeje që përfshinte edhe një klauzolë shitjeje. Si rezultat i kësaj, ata janë kontaktuar nga Topçinjtë të

Lista me futbollistët e Botërorit, Sampaoli përfshin paraprakisht Higuain-in dhe Dybala-n

Jorge Smapaoli, trajneri i Argjentinës, ka nisur një tur europian për të takuar personalisht të gjithë kandidatët, që ai vlerëson të denjë për të qenë në Botërorin “Rusi 2018”. Ish-trajneri i Sevillia-s ndodhet prej dy javësh në kontinentin e vjetër teksa po përpilon me kujdes listën paraprake të cilën do ta dorëzojë të premten e

Everton pas Marco Silvës

18:34, 3 Maj 2018 Marco Silva është njëri prej pretendentëve kryesorë për t’u bërë kryetrajner i Evertonit, shkruan mediumi Goal. Ish-trajneri i Watfordit ishte pranë zëvendësimit të Ronald Koemanit më herët gjatë këtij stinori, para se klubi nga Merseyside ta zgjedhte Sam Allardyce-n. Sidoqoftë, Evertoni që nuk është në elementin e kënaqshëm, mund ta marrë

VIDEO/ Po festonte kualifikimin, kapiteni i Liverpool-it i ‘ngrin’ buzëqeshjen portierit

Një episod mjaft interesant është evidentuar mbrëmë në gjysmëfinalen e kthimit në “Champions League” mes Roma-s dhe Liverpool-it. Pas përfundimit të ndeshjes ku anglezët siguruan finalen lojtarët e “the reds” shkuan të përshëndesin tifozët që kishin udhëtuar nga Anglia. Mes tyre ishte edhe portieri Loris Karius. Por teksa po duatrokiste atij i është afruar kapiteni

Real dhe Liverpool do sfidojnë njëri-tjetrin, njihuni me stadiumin gjigand të finales së “Championsit”

Më 26 mars në stadiumin “Olimpyskiy” të Kievit në Ukrainë do të luhet finalja e sezonit në “Champions League”, me Realin dhe Liverpool-i që do të sfidojnë njëri-tjetrin. Në tokën Ukrainase “galaktikët” synojnë trofeun e 3-t radhazi dhe të 4 në 5 vite, ndërsa anglezët kërkojnë edhe një herë lavdinë pas asaj finalje të çmendur

UEFA konfirmon/ Ja kush është këngëtarja shqiptare që do të performojë në finalen e Champions League

TIRANE – Finalja e madhe e Champions League është një nga evenimentet më të shumëpritura nga të gjithë njerëzit nëpër botë. Këtë vit ndeshja e rëndësishme midis dy skuadrave finalist, Real Madrit dhe Liverpool do të mbahet në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev. Me anë të një postimi në “Facebook”, UEFA ka konfirmuar se këngëtarja shqiptare

Luhet Kievo-Krotone për mbijetesë, klubi i bën “autogol” vetes me çmimet e biletave

Në nevojë pikësh për të qëndruar në Serinë A, klubi i Kievos ka nxjerrë në shitje biletat e sfidës kundër Krotones me koston simbolike prej 1 euro. Verdheblutë dëshirojnë një stadium të stërmbushur, por ajo që nuk pritej ishte dyndja e tifozëve të Krotones. Miqtë do të nisen drejt Veronës me mundësinë për të blerë

United i vë çmimin Luke Shaw

Gjiganti anglez nuk e di akoma nëse do ta mbajë mbrojtësin e krahut të djathtë, por nëse ofertat e skuadrave tjera për të plotësojnë kushtet financiare mund të vendosë ta shesë 14:34, 3 Maj 2018 Manchester United mund ta shesë shesë Luke Shaw gjatë afatit kalimtar të verës, nëse skuadra ofertuese ka gati së paku

Fellaini mund të kalojë në Serie A

Romakët duan të përforcojnë radhët në mesfushë, por nuk dihet akoma cili do të jetë qëndrimi i shefit të Djajve të Kuq në raport me këtë zhvillim 13:01, 3 Maj 2018 Roma është skuadra e radhës që ka shprehur interesim për ta transferuar mesfushorin e Manchester United, Marouane Fellaini. Belgu, që është në vitin e

Inter përcjell mbrojtësin e Lazio

Skuadra nga Guiseppe Meazza është duke e përcjellë me kujdes mbrojtësin holandez të Lazio, pasi largimi i Milan Skrinar drejt Barcelona është shumë i mundshëm 12:04, 3 Maj 2018 Barcelona pritet të ofrojë 80 milionë euro për ta blerë mbrojtësin Milan Skrinar nga Inter, ndërsa italianët e shohin Stefan de Vrij si zëvendësues. Paraqitjet e

Kluivert tradhton Barcelonën: La Liga dhe Kupa e Mbretit nuk vlejnë sa Champions-i

Patric Kluivert nuk e pati të vështirë të zgjedhë mes dopietës sezonale të Barcelonës dhe kampionëve hipotetikë të Europës, Real Madridit. Gjithashtu, ai kishte fjalë edhe për “korridorin” që bëhet në Spanjë për skuadrën që ka siguruar titullin kampion, çka në rastin konkret përball “Los Blancos” me katalanasit në “El Classico”. Një njeri i njohur

Liverpool insiston për Jorginho

Skuadra që drejtohet nga Jurgen Klopp është duke e përcjellë me kujdes mesfushorin e talentuar, ndërsa bëhet gati ta transferojë gjatë verës 11:32, 3 Maj 2018 Liverpool ka nisur përpjekjet për transferimin e mesfushorit të Napoli, Jorginho, si zëvendësim për Emre Can. Gjermani pritet të kalojë tek Juventus gjatë verës dhe Reds e shohin Jorginho

Napoli, ideja e çmendur e De Laurentiis: Carlo Ancelotti për stolin?!

Edhe nëse nuk është ende verdikt matematikor, Napoli është shumë i vetëdijshëm se e ka humbur titullin gjatë fundjavës së kaluar. Presidenti Aurelio De Laurentiis është “zhdukur” nga radarët publik për t’u përkushtuar plotësisht në planifikimin e sezonit të ardhshëm. Për t’u ndriçuar është situata lidhur me Maurizio Sarri. Trajnerit i është dërguar propozimi për

United gjen zëvendësim për Shaw

Djajtë e Kuq janë të interesuar ta kenë brazilianin në radhët e veta dhe mund ta përdorin një tjetër transferim si kundërpeshë 8:48, 3 Maj 2018 Manchester United e ka kthyer në prioritet transferimin e Alex Sandro nga Juventus, si zëvendësues për Luke Shaw. Raportohet se interesimi i Jose Mourinho për Danny Rose dhe Kieran