Dalin detajet nga kontrata që Interi ia ka ofruar Skriniarit

Interi po punon drejt vazhdimit të kontratës së Milan Skriniar, pasi ata synojnë të largojnë interesimin nga Liga Premier.

Kontrata e qendërmbrojtësit 27-vjeçar sllovak skadon me Nerazzurrët në vitin 2023 dhe kështu është e nevojshme të rinovohet tani në mënyrë që të shmanget një largim i mundshëm sezonin e ardhshëm.

Skriniar ka qenë një lojtar kryesor për Simone Inzaghi dhe është e qartë se ai do të vazhdojë të jetë një i tillë në mbrojtjen e tyre për vitet në vijim.

Siç detajohet nga Calciomercato.com, Interi po kërkon të zgjasë kontratën e lojtarit deri në vitin 2027, duke vendosur pagën e tij në rreth pesë milionë euro neto në sezon.

Ata shpresojnë se kjo do të largojë, ose të paktën t’i vendosë në një pozitë më të mirë për t’u marrë me interesimin nga klubet e Ligës Premier.

Në javët e ardhshme, drejtori gjeneral i Interit, Beppe Marotta dhe drejtori sportiv Piero Ausilio do të takohen përsëri me Skriniar, ndërsa ata kërkojnë të mbyllin një marrëveshje. Vetë lojtari është i prirur të zgjasë qëndrimin e tij në kryeqytetin e Lombardisë dhe kështu nuk priten pengesa të mëdha.