Category archive

Sport - page 557

Lajmet me te reja nga sporti

Posted on në kategorine Sport

Cili do të jetë trajneri i ardhshëm i “Azzurëve”

Moskualifikimi i Italisë në finalet e Botërorit, për herë të dytë në histori, pas mungesës në “Suedi 1958”, do t’i kushtojë vendin e punës trajnerit Gian Piero Ventura, i cili ka kontratë deri në vitin 2020, por me klauzolë largimi në rast dështimi. Dhe, në fakt, kështu ndodhi. Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Revolucion tek Juventusi

Sezoni nuk ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme për Juventusin, por trajneri Allegri ka ende kohë për të ndryshuar fytyrën e ekipit kampion të Italisë dhe për këtë arsye ka gati skemën e re për të rikthyer bardhezinjt aty ku i takon. Vazhdo të lexosh

Shko lartë