Sport - Page 557

Lajmet me te reja nga sporti

E konfirmon Pep Guardiola, futbollisti i Manchester City-t do largohet pas 8 sezonesh

Pep Guardiola, trajneri i Manchester City-t, në një dalje të fundit publike bëri të ditur se Yaya Toure do të largohet nga ‘citizines’ pas 8 sezonesh. Ish-futbollisti i Barcelonës ishte nga të parat prurje të rëndësishme të sheikëve, i cili gjithashtu ka luajtur në vitet më të suksesshme të klubit. 34-vjeçari do të luajë ndeshjen

Gerrard bëhet trajner i Rangers

Legjenda angleze e futbollit do të marrë drejtimin e Rangers, duke i dhënë kështu fund angazhimit të tij në drejtimin e gjeneratave të reja të skuadrës nga Anfield Road 15:15, 4 Maj 2018 Steven Gerrard është caktuar si menaxher i ri i Rangers, duke zëvendësuar të shkarkuarin nga detyra në tetor të vitit të shkuar,

Allegri komenton episodin në derbi me Tagliavento-n: Ishte një javë e gjatë komedie në Itali

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, para sfidës me Bologna-s, i ka kërkuar të bëjë shumë kujdes skuadrës së tij pavarësisht se kur duhen edhe 3 javë nga fundi bardhezinjtë udhëheqin me +4 pikë. Trajneri italian gjithashtu nuk ka lënë pa komentuar as episodin në derbi kundër Interit teksa u filmua duke komunikuar me një konfidencialitet

I larguar në Brazil prej shkurtit, Neymar mbërrin në Paris 2 muaj pas operacionit

Pritja ka marrë fund. Pas largimit të tij në fundin e muajit shkurt, Neymar sot është kthyer në Paris. Futbollisti 25-vjeçar që kreu operacionin për thyerjen e metarsalit të pestë të këmbës së djathtë ka mbërritur sot me një avion privat dhe miqtë e tij në Paris, raporton gazeta franceze “Le Parisiene”. Neymar është ulur

Martial përcillet nga dy skuadra të mëdha

Asi francez nuk ka gjetur deri tani gjuhë të përbashkët me drejtuesit e skuadrës nga Old Trafford dhe nënshkrimi i një kontrate të re vazhdon të mbetet larg 14:34, 4 Maj 2018 Bisedimet për kontratë të re në mes Manchester United dhe Anthony Martial kanë ngecur. Kontrata e 22-vjeçarit skadon në qershor të vitit tjetër

‘Shpërtheu’ kundër arbitrit pas ndeshjes me Liverpool-in, UEFA hap hetim për presidentin e Roma-s

Të mërkurën Roma-s iu ndërpre ëndrra për të shkuar në finale të “Champions League” edhe pse mundi Liverpoll-in me shifrat 4-2. Pas ndeshjes, presidenti i Roma-s, James Pallotta, shfryu kundër arbitrimit, duke u ankuar për vendimet e sllovenit Skomina dhe kërkuar përdorimin e teknologjisë VAR në këtë kompeticion. Si rrjedhojë, Komisioni i Disiplinës, Etikës dhe

Vendos Umtiti

Mbrojtësi francez dëshiron të qëndrojë në Camp Nou dhe pritet që negociatat me zyrtarët e klubit të finalizohen gjatë muajit të ardhshëm 13:31, 4 Maj 2018 E ardhmja e mbrojtësit të Barcelona, Samuel Umtiti, pritet të qartësohet gjatë muajit të ardhshëm, shkruajnë mediat spanjolle. Mbrojtësi ka qenë fort i lidhur me një kalim tek Manchester

Icardi sherr me gazetarin argjentinas: Mos bëj polemika bordellosh si gjithmonë

Mauro Icardi, sulmuesi i shumëkërkuar i Inter, është në dyshime nëse do të jetë në Botërorin e Rusisë me kombëtaren argjentinase pasi 25-vjeçari nuk i ka qenë i preferuari i Jorge Sampoli-t në shumë raste. Pikërisht kjo çështje, grumbullimi me kombëtaren, ka shërbyer për një zënkë të futbollistit me gazetarin argjentinas Martin Arevalo i “TyC

Griezmann mund të kalojë në Serie A

Gjiganti italian mund të bëjë ofertë për ta blerë asin francez që pritet të largohet nga Los Rojiblancos gjatë kësaj vere 12:31, 4 Maj 2018 Juventus e ka kthyer Antoine Griezmann në prioritet kryesor për ta transferuar gjatë afatit kalimtar verës. Francezi pritet të largohet nga Wanda Metropolitano në fund të edicionit dhe Barcelona është

VIDEO/ Skenë shokuese në Madrid, ja si policët godasin tifozin e Arsenal

Ndeshja e kthimit e vlefshme për gjysmëfinalen e “Europa League” mes Atletico Madrid dhe Arsenal nuk ka kaluar pa incidente. Në përfundim të ndeshjes disa tifozë të Arsenal ishin të grumbulluar rreth stadiumit dhe ndërkohë aty janë gjendur edhe disa policë spanjoll. Mediat angleze raportojnë se përveçse policët kanë përdorur një gjuhë e papërshtatshme, njëri

Eliminohet Arsenal, shpërthejnë kritikat për Ozil: S’meriton ta veshë këtë fanellë

Arsenal i dha fund aventurës në “Europa League” në fazën gjysmëfinale pasi ishte i dobët për t’i bërë keq Alteico Madrid, madje në ndeshjen e dytë të zhvilluar mbrëmë në “Wanda Metropolitano” rastet e rrezikshme numëroheshin me gishtat e dorës. Natyrisht që kritika kishte për Arsene Wenger, por duke parë se francezi do të largohet

PSG çel negociatat me Pogba

Skuadra e madhe franceze është duke shikuar mundësinë e transferimit të asit të Djajve të Kuq, derisa tashmë ka vënë kontaktet me përfaqësuesit e tij 11:33, 4 Maj 2018 Paris-Saint Germain ka vënë kontakt me përfaqësuesit e Paul Pogba, teksa planifikon një transferim të madh të mesfushorit të Manchester United. Zyrtarët e lartë të gjigantit

Juventus kërkon Morata

Zonja e Vjetër është e interesuar ta kthejë sulmuesin në radhët e veta, qoftë në formë huazimi, qoftë si lojtar i saj, gjatë afatit kalimtar të verës 10:34, 4 Maj 2018 Juventus është gati të paguajë 60 milionë euro për sulmuesin e Chelsea, Alvaro Morata. Spanjolli ka luajtur dy edicione për Zonjën e Vjetër, para

Tre skuadra angleze duan Bailey

Anësori nga Xhamajka është kthyer në cak të skuadrave më të mëdha angleze, të cilat synojnë ta blejnë gjatë verës për të forcuar radhët 9:32, 4 Maj 2018 Chelsea, Manchester United dhe Arsenal do të ‘luftojnë’ mes vete për transferimin e Leon Bailey. Ylli i Bayer Leverkusen pritet t’i gjenerojë klubit të tij një shumë

Diego Costa: E merituam finalen, do të lëmë gjithçka në finale për të marrë trofeun

Atletico Madrid ka siguruar finalen e tretë në histori të klubit në Ligën e Evropës. Skuadra spanjolle arriti ta eliminojë Arsenalit pas 180 minutash lojë me rezultat të përgjithshëm 2-1, ku barazuan 1-1 në Angli dhe fituan 1-0 në Spanjë. Golin e fitores Atleticos ia siguroi sulmuesi spanjoll Diego Costa, i cili pas ndeshjes ka

United përcjell një mesfushor

Djajtë e Kuq do të mundohen ta blejnë mesfushorin brazilian, meqë shefi portugez i stolit e do nën urdhrat e tij në edicionin tjetër 8:33, 4 Maj 2018 Manchester United po synon të nënshkruajë me mesfushorin e Shakhtar Donetsk, Fred, pasi rivali lokal Manchester City u tërhoq nga gara. Braziliani është përcjellë nga City qysh

Përcaktohet shkalla e dëmtimit për Immobile-n, këtë sezon mund ta rikthejë vetëm “Championsi”

Ka patur lot për Ciro Immobile-n në ndeshjen e fundit të Lazio-s kundër Torino-s në “Seria A”. Golashënuesi i skuadrës së Inzaghi-t dhe njëkohësisht i kampionatit doli nga fusha pas vetëm 10 minutash lojë për shkak të një dëmtimi që nuk dukej i lehtë. Më herët u përfol se ai mund të kishte mbyllur sezonin,