Goli i dytë i Liverpoolit kundër Man Utd ishte ‘poezi në lëvizje’, Milner nuk mund ta besonte – reagimi i tij i tregon të gjitha

Goli i dytë i Liverpoolit në derbin kundër Manchester Unitedit mund të jetë goli më i mirë i skuadrës këtë sezon, me Mohamed Salah që përfundoi një lëvizje super aksion në Anfield.

Reds kaluan në epërsi 1-0 brenda pesë minutave kur prapavija e lëkundur e Unitedit u shkatërrua nga një pasim i Sadio Mane në vijë.

Ai gjeti Salah të pozitë të pastër dhe egjiptiani asistoi për Luis Diaz, i cili përfundoi topin pas shpinës së portierit David De Gea.

Por nëse menduat se kjo lëvizje ishte e mirë, skuadra e Jurgen Klopp e përmirësoi lojën e tyre dhe bëri një lojë vërtet të pabesueshme për të dyfishuar epërsinë e tyre.

Duke ndërtuar nga mbrapa, Liverpooli ishte i durueshëm dhe e lëvizi topin me shpejtësi duke luajtur me “një apo dy prekje”.

Qendërmbrojtësi Joel Matip ishte i përfshirë shumë në ngritjen e aksionit dhe ishte pasimi i tij depërtues për Mane që hapi të gjithë hapësirën.

Ylli i Senegalit gjeti Salah me një pasim të këndshëm me “prekjen e parë” dhe numri 11 i Liverpoolit nuk do të humbiste kurrë atë rast.