Sport - Page 556

Lajmet me te reja nga sporti

Nikol Duriç hap gjyq ndaj skuadrës së Flamurtarit, luajti vetëm 6 ndeshje

Nuk kanë fund telashet për Flamurtarin. Pas dënimeve të dhëna nga Komisioni i Disiplinës, dje vlonjatët kanë marrë edhe një lajm tjetër të keq. Në një kohë kur dihen problemet e mëdha që ka klubi me borxhet ndaj lojtarëve që kanë veshur fanellën e kësaj skuadre në të kaluarën, tashmë shtohet një tjetër çështje. Burime

Futbollisti i skuadrës së Skënderbeut drejt Italisë, ndërhyri Edvin Murati

E bujshme! Sabjen Lilaj është një hap larg transferimit te klubi italian, Palermo. “Panorama Sport” zbulon ekskluzivisht nga burime të sigurta pranë lojtarit se mesfushori i Skënderbeut ka arritur në parim një akord dhe tashmë mbetet vetëm konkretizimi i marrëveshjes, që duket e destinuar për t’u zyrtarizuar sapo të mbyllet sezoni. Mësohet se ka qenë

Fiton Botërorin e snooker, del nudo në konferencën e shtypit (VIDEO)

Sportisti uellsian Mark Williams ka fituar sot në Sheffild kampionatin botëror në “snooker” (bilardo), por si këmbin për këtë triumf, është zhveshur nudo gjatë konferencës për shtyp para gazetarëve, pak minuta pas garës. Në finale ai mundi 18-16 John Higgins, në fund të një dueli me mjaft rivalitet dhe emocione. Por, para fillimit të turneut,

Dy standardet e Federatës Shqiptare të Futbollit, “heshti” kur u dhunua Jemini në Laç

Fushata e nisur nga Federata shqiptare e futbollit kundër dhunës ndaj arbitrave është diçka pozitive dhe që duhet përkrahur, por sigurisht që pikëpyetjet nuk mungojnë as në këtë rast. Shumë zyrtarë të FSHF-së, deklarata nëpër faqet zyrtare dhe gjithçka tjetër për atë që ndodhi në Vlorë. Por pse nuk pati të njëjtën jehonë dhe pse

Arbër Zeneli, futbollisti 23-vjeçar i Kosovës për të cilin interesohen Fiorentina dhe Napoli

Arbër Zeneli, futbollisti i përfaqësueses së Kosovës i cili aktivizohet me Heerenvenin në kampionatin holandez, ka zgjuar interesimin e y klubeve të “Seria A” siç janë Fiorentina edhe Napoli. Lajmi është dhënë nga mediat suedeze, që konfirmojnë interesimin e dy klubeve italiane për talentin e rritur në futbollin suedez. “Boras Tidning” shkruan se kontrata e

Presidenti miliarder i Monaco në bisedime me Besnik Hasin, por për ta rikthyer në Belgjikë

Një prapaskenë interesante del nga mediat belge dhe ato franceze. Iniciator që Hasi të ulet në stolin e Cercle Brugge është presidenti i Monaco, Dmitri Ribolovlev. Miliarderi rus ka të drejtën e vendimmarrjes për trajnerin e Cercle Brugge, pasi është pjesë e bordit drejtues të klubit belg. Ribolovlev ka nisur kontaktet dhe bisedimet e para

Çmenden tifozët në Holandë, tymi pushton fushën, arbitri ndërpret ndeshjen (Video)

Një re e madhe tymi erdhi në ndeshjen mes Tuentes dhe NAC Bredës, nga tifozët vendas, në takimin e javës së kaluar që u luajt në Holandë. Tymi ishte aq i madh, sa arbitri u detyrua të ndërpresë për disa momente takimin. Burimi: http://www.panorama.com.al/sport/video-cmenden-tifozet-ne-holande-tymi-pushton-fushen-arbitri-nderpret-ndeshjen/ (BalkanWeb)

Miqësorja me Kosovën në prag dështimi, Duka: Po mendojmë një tjetër mundësi

Ndeshja miqësore e Shqipërisë e programuar për t’u luajtur këtë vit me Kosovën në tokë neutrale është pranë anulimit. Shkak është bërë federata zvicerane e cila nuk ka arritur të sigurojë lejen për motivacionin se kjo sfidë cënon sigurinë. Presidenti i Federatë Kosoare të Futbollit, Fadil Vokrri në një intervistë për Kosova Press thotë se

Ish-futbollisti i Lazio-s: Largimi i De Vrij? Të mos shqetësohen, kanë Igli Taren

Lazio është shumë pranë arritjes së një objektivi të madh këtë sezon në “Seria A” pasi skuadra e drejtuar nga Inzaghi është në avantazh ndaj Interit për të kapur vendin e fundit që të çon në “Champions”. Padiskutim që meritat për këtë sezon u takojnë të gjithë palëve, por drejtori sportiv Igli Tare është ai

Ndeshja deçizive e Interit për “Champions”, tifozët zikaltër “pushtojnë” San Siro-n

Të shtunën Interi do të luajë 1 nga 2 ndeshjet e fundit në kampionat kundër Sassuolo-s e cila do të përcaktojë shumë për fatet e zikaltërve që pretendojnë të arrijnë zonën “Champions”. Për këtë takim delikat ziklatërit do të kenë edhe mbështetjen absolute të tifozëve, të cilët deri më tani kur duhen edhe 4 ditë

VIDEO/ Gjyqtari i ‘dehur’ në fushë, shikoni si i rrëzon dy futbollistë brenda 5 sekondave

Në ndeshjen e zhvilluar dje në kampionatin turk mes Besiktas dhe Kayserispor një episod gjatë lojës ka tërhequr shumë vëmendje. Protagonist është bërë gjyqtari i takimit, i cili duket sikur ka pirë jo pak para se të hyjë në fushë. Në minutën e 9 të ndeshjes ai fillimisht përplasi një lojtar të ekipi mik, duke

Leo Messi, drejt dy dopietave sezonale: “Pichichi” dhe “Këpuca e Artë”

Leo Messi, përveç përfundimit të sezonit me një dopietë kolektive trofesh (La Liga dhe Kupa e Mbretit me Barcelonën), mund ta bëjë këtë edhe si individ. Kjo, për shkak se është në rrugën e duhur të fitimit të çmimeve “Pichichi” në La Liga dhe “Këpuca e Artë” në Europë. Sulmuesi argjentinas i Barcelonës kryeson renditjen

LAJMI FUNDIT/ Incidenti në Vlorë, pezullohet me 18 muaj administratori i Flamurtarit Sinan Idrizi

Pezullohet me 18 muaj administratori i Flamurtarit Sinan Idrizi. Vendimi erdhi nga Komisioni i Disiplinës. Në sfidën e së shtunës në Vlorë ndërmjet Flamurtarit dhe Vllaznisë rezultati i takimit kaloi në plan të dytë, pasi gjyqtari kryesor i sfidës dhe asistenti i tij, Emirjon Sino dhe Ilir Tartari, u akuzuan nga vendasit për sharje e

Braziliani Rafinha: Kam afeksion për tifozët zikaltër, dua të qëndroj te Interi

Futbollisti i huazuar nga Barcelona, Rafinha, shënoi dje golin e parë me fanellën e Interit në ndeshjen kundër Udinese-s të fituar me shifrat 0-4. Jo vetëm goli, por edhe loja përgjatë gjithë ndeshjes fliste për numra spektakolarë të brazilianit, i cili në fund të sezonit mund të rikthehet në ‘Camp Nou’ pasi Interi rrezikon të

VIDEO/ Arbitri nuk akordoi penallti, shikoni reagimin epik të trajnerit Rudi Garsia

Nuk ka qenë aspak e lehtë sfida e javës së 36 në “Ligue 1” për Marseille-n. Të besuarit e Rudi Garsia në ndeshjen kundër Nice kërkonin dëshpërimisht fitoren për të qëndruar në garë për një vend në “Champions League” sezonin e ardhshëm. Ndeshja nuk nisi aspak mirë pasi Mario Balotelli shënoi për miqtë, por fatmirësisht