Sport - Page 555

Lajmet me te reja nga sporti

VIDEO/ Abazaj udhëton në Belgjikë 1 ditë pas ndeshjes me Partizanin, ja çfarë i ndodh Anderlehtit

Kristal Abazaj, futbollisti i Luftëtarit, një ditë pas ndeshjes së mbyllur në barazim 2-2 me Partizani ku ai realizoi 1 gol, ka udhëtuar në Belgjikë për të ndjekur ekipin e ri që ai do t’i bashkohet pas përfundimit të kampionatit. Futbollisti tropojan ditën e sotme ka ndjekur Anderlehtin nga stadiumi në ndeshjen kundër Standard Liezhit.

VIDEO/ Shtyu gjyqtarin, federata turke dënon me ‘dorë të hekurt’ Arda Turan

Arda Turan nuk po gjen qetësi që prej kohës kur la Atletico Madridi-n për të kaluar te Barcelona. Pas reduktimit të hapësirave të katalanët, Turan mbeti edhe jashtë kombëtares turke, për shkak të një grindjeje me stafin teknik dhe drejtuesit e Federatës. Në merkaton e janarit turku vendosi të kthehej në vendlindje të skuadra e

Gazetari italian jep lajmin: Elseid Hysaj ka arritur marrëveshjen me Paris SG

Për të ardhmen e Elseid Hysajt është folur shumë gjatë këtë sezon, por më në fund duket se është zbuluar se ku do të përfundojë me të vërtetë mbrojtësi i Napolit por edhe i kombëtares shqiptare. Gazetari italian, Livio Varriele, nëpërmjet një postimi në rrjetin social ‘tëitter’ ka raportuar se 23-vjeçari ka arritur akordin me

1 muaj para fillimit të Botërorit, zbulohet trajneri më i paguar që do marrë pjesë në Rusi

Duhen dhe pak më shumë se 1 muaj nga fillimi i evenimentit më të madh sportiv në botë, Botërorit, i cili pritet të mbërthejë para ekranit qindra milionë tifozë. Ndërkohë, “Zoomin TV”, ka zbuluar pagat e 32 trajnerëve pjesmarrës në Kupën e Botës që zhvillohet në Rusi. Strategu më i paguar i Botërorit të Rusisë

Merr fund enigma për të ardhmen e De Vrij, ja kush klub ka depozituar kontratën në federatë

Nuk do të ketë surpriza për të ardhmen e mbrojtësit të Lazio-s Stefan de Vrij. Holandezi nga sezoni i ardhshëm do të jetë një lojtar i Interit pasi këtë e vërteton kontrata që zikaltërit kanë depozituar në Federatën Italiane të Futbollit. Pas shumë zërash dhe me objektivin “Champions League” për t’u kapur ende, ka ardhur

Takaj nuk ndalet: Do fitojmë edhe trofeun e madh ndaj UEFA-s

I mësuar me tituj të fituar, për kreun e korçarëve edhe festat janë shndërruar në eksperiencë. Megjithatë, Ardian Takaj e pranon se këtë herë, entuziazmi është prishur për vetë ngjarjet me UEFA-n dhe çështjet gjyqësore që janë në vazhdimë- si. Në një intervistë për “Panorama Sport”, pas shpalljes matematikisht kampion, numri një i bardhekuqve tregon

Replikon Kastrati: Idrizi shkaktari i dhunës, s’mund të fyejë një plak me thinja

Tahir Kastrati ka replikuar ndaj Sinan Idrizit, i cili e cilësoi presidentin e Shoqatës së Arbitrave një gënjeshtar. Në një prononcim për “Panorama Sport”, Kastrati flet edhe për presionet që u bëhen gjyqtarëve dhe klimën e nderë të krijuar së fundmi. Profesor, Idrizi ju ka akuzuar se keni mashtruar për rastin e incidentit në Vlorë…Unë

Interi mban rekordin në “Seria A”, ja kush janë skuadrat në Europë që mbushin stadiumin

Prej pak kohësh gjërat kanë nisur të ndryshojnë pozitivisht në “Seria A” dhe këtë e vërteton edhe statistika me numrin e tifozëve që kanë qenë prezent në stadium gjatë këtij sezoni. Flamurtari i këtij ndryshimi është ekipi i Interit që mban rekordin e ndjekur nga Milan, Napoli, Juventus dhe Roma. Serie A është në vendin

Pikë e artë në Shkodër, ja letra e presidentit Qarri që motivoi Kamzën: Jeni gladiatorë!

Një pikë “e artë” për Kamzën që lufton, po ashtu si edhe Vllaznia, për mbijetesë në Superligë. Kamza barazoi në Shkodër me rezultatin 0-0 duke mbajtur 2 pikë larg shkodranët në renditje. Kamza bëri një paraqitje shumë pozitive, duke luftuar nga minuta e parë deri në të fundit. Në fakt, lojtarët, por edhe stafi teknik

Gatuzo: Rezultati gënjen, nuk e meritonim. Më vjen keq që sollëm 40.000 tifozë për këtë zhgënjim

Trajneri i Milanit, Xhenaro Gatuzo, foli menjëherë pas disfatës në Kupën e Italisë, për mikrofonët e Rai Sport. “Kështu është futbolli, rezultati jo gjithmonë reflekton performancën në fushë. Kur bën gabime, edhe i paguan. Skuadra bëri atë që duhet të bënte për 60 minuta, por më pas duhet të pranojmë gabimet. Çështje maturie? Unë jam

‘Manita’ kundër Villareal, Barcelona 43 ndeshje pa humbje në “La Liga” (Video)

Barcelona ka triumfuar me rezultatin e thellë 5-1 në ndeshjen e luajtur sot kundër Villareal e vlefshme për javën e 36 të “La Liga-s”. Skuadra katalanase qëndron kështu e pamposhtur këtë sezon kur duhen edhe 2 ndeshje nga përfundimi i kampionatit, por nëse marrin në konsderatë edhe sezonin e kaluar atëherë janë plot 43 ndeshje

Nuk mjaftojnë përpjekjet e shumta, Vllaznia ndan pikët me Kamzën në “Loro Boriçi” (Video)

Në përditësim … Vllaznia 0-0 Kamza Minutë pas minute 90+2′ Avdyli ndëshkohet me karton të verdhë për vonesën e lojës. 90′ Akordohen 5 minuta shtesë. 86′ Zëvendësim te Kamza, largohet Fili në lojë Kuqi. 84′ Pa fat vendasit. Sërish pranë golit të avantazhit shkodranët me Gilman Likën, por ka bërë mrekullinë Avdyli. 82′ Avdyli i

LIVE/ Nis pjesa e dytë në “Loro Boriçi”, Vllaznia në kërkim të golit kundër Kamzës

Po luhet në stadiumin “Loro Boriçi” ndeshja e vlefshmë për javën e 33 të Superligës mes Vllaznisë dhe Kamzës. Vllaznia 0-0 Kamza Minutë pas minute 46′ Nis pjesa e dytë 45′ Përfundon pjesa e parë 42′ Goditje dënimi për Vllazninë, Vucaj provon me një gjuajtje drejt e në portë, por mbi kuadrat. 40′ Çinari merr

LIVE/ Nis sfida në ‘Niko Dovana’, Teuta vetëm për fitore kundër Kukësit

Teuta 0-0 Kukësi Minutë pas minute 1′ Nis sfida në ‘Niko Dovana’ Në “Niko Dovana” të Durrësit Teuta do të luajë një sfidë shumë të rëndësishme për fatet e sezonit pasi një humbje kundër Kukësit mund të kushtojë shumë në garën për të rënë nga kategoria. ‘Djentë e Detit’ vijnë pas një fitoreje shumë të

‘Paqe’ totale mes Flamurtarit dhe Laçit, kurbinasit ruajnë diferencën me vlonjatët (Video)

Ka përfunduar pa gola 0-0 sfida mes Flamurtarit dhe Laçit e luajtur në “Elbasan Arena” për javën e 33 të Superligës. Skuadra vlonjate e drejtuar nga Begeja që sot ishte i dënuar, u tregua më kërkuese, por pavarësisht edhe pretendimeve për penallti në fund nuk arritën të gjenin golin. Një rezultat ky që i shkon

LIVE/ Gol surprizë në ‘Roza Haxhiu’, Lushnja kalon në avantazh ndaj Skënderbeut

Në “Roza Haxhiu” po luhet takimi i vlefshëm për javën e 33 të Superligës mes Lushnjës dhe Skënderbeut. Lushnja 1-0 Skënderbeu 39′ Pergjini / Minutë pas minute 45′ Përfundon pjesa e parë me fitoren e Lushnjas 39′ GOOOOOL Lushnja 1-0. Papa depërton në të majtë, futet brenda zonës dhe pason për Përgjinin i cili nuk

19-vjeçari shqiptar bind Bayernin, gjermanët firmosin kontratë deri më 2020 me futbollistin

Meritan Shabani, futbollisti shqiptar me origjinë kosovare, ka bindur Bayern Mynchen për të firmosur një kontratë deri më 2020. 19-vjeçari prej kohësh grumbullohet me ekipin e parë, që nga koha e Pep Guardiolës e deri te Carlo Ancheloti. Së fundmi me Jupp Heynckes rregjistroi edhe ndeshjen e parë zyrtare kundër Frankfurt në ‘Bundesligë’. Shabani ishte

“Zonja e Vjetër” për rekorde të tjera, “Djalli” për të shpëtuar gjithë sezonin

Për Juventusin, finalja e mbrëmjes së sotme në “Olimpico” është para së gjithash një çështje aritmetike: për të shtuar numra të tjerë. Titulli i shtatë radhazi në Seria A është fituar praktikisht nga bardhezinjtë, teksa kanë mbetur për t’u luajtur edhe dy javë shumë formale, sidomos me të fundit e Verona. Kjo mund të shoqërohet