Notat e lojtarëve, Osasuna 1-3 Real Madrid: Portieri vendas larg më i miri, Benzema më i dobëti te mbretërit

Real Madridi ka shënuar fitore ndaj Osasunas me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 33-të të La Ligas.

Kjo fitore e afron Real Madridin edhe më afër titullit të kampionit.

David Alaba, Marco Asensio dhe Lucas Vazquez i shënuan golat për mbretërit, ndërsa Ante Budmir realizoi për vendasit.

Karim Benzema ka humbur dy penallti, në minutat 51’ dhe 59’, duke u shpallur më i dobëi te mysafirët me notën 6.4.

Portieri Sergio Herrera ishte më i miri në fushë me notën 9.1.