Real Madridi interesohet për Bruno Guimaraesin

Klubi spanjoll, Real Madridi ka shfaqur interesim për transferimin e mesfushorit të Newcastle United, Bruno Guimaraes.

24-vjeçari nënshkroi me Newcastle nga Lyoni në afatin kalimtar të janarit, pas një sage disa javore.

Por, Guimaraes ka qenë një lojtar kyç i përmirësimit të ekipit nën drejtimin e trajnerit Eddie Howe, duke bërë që paraqitjet e tij të vlerësohen lartë.

Sipas gazetës AS, Real Madridi po kërkon të rifreskojë mesfushën e plakur në afatin e ardhshëm të transferimeve dhe Guimaraes mund të jetë një nënshkrim i mundshëm.

Sidoqoftë, Newcastle është jashtëzakonisht i pasur falë pronarëve të tyre saudit dhe nuk do të ketë interes të shesë një lojtar që ata nënshkruan para më pak se gjashtë muajsh.

Nëse Reali është serioz në lidhje me transferimin e Guimaraes, ata duhet të paguajnë dy ose tre herë mbi 40 milionë funte që i ka paguar Newcastle për Lyonin.