Salah dëshiron të qëndrojë në Liverpool, por bën shaka se do të largohet nëse Reds ‘duan që ai të largohet’

Mohamed Salah ka thënë se dëshiron të qëndrojë në Liverpool dhe është i befasuar me spekulimet rreth të ardhmes së tij në Anfield.

Salah ka qenë një figurë kyçe në suksesin e Liverpoolit që kur iu bashkua klubit në vitin 2017, duke i ndihmuar ata të fitojnë titullin në Ligën Premier dhe trofeun e Ligës së Kampionëve, si dhe të shtyjë ekipi drejt një kurore të katërfishtë historike këtë sezon.

Megjithatë, ai ka vetëm një vit të mbetur në kontratën e tij pas përfundimit të këtij sezoni, dhe ka pasur spekulime se një hendek në kërkesat financiare midis lojtarit dhe klubit është një pikë pengese.

“Po. Po, kështu mendoj”, ka thënë fillimisht Salah për FourFourTwo, kur u pyet në lidhje me spekulimet e mediave dhe nëse ai do të nënshkruante një kontratë të re me Liverpool.

“Por nëse duan që unë të largohem, kjo është diçka ndryshe!”, vazhdoi ai me shaka.

Ndërsa bisedimet kanë vazhduar pa zgjidhje për disa kohë për një marrëveshje të re për Salah, egjiptiani këmbëngul se ai nuk ka duruar vetëm për më shumë para.

“Nuk e di, më ka mbetur edhe një vit. Mendoj se tifozët e dinë se çfarë dua, por kontrata nuk ka të bëjë fare me paratë. Kështu që nuk e di. Nuk mund t’ju them saktësisht, më ka mbetur edhe një vit dhe tifozët e dinë se çfarë dua”.

Ndërsa spekulimet dhe thashethemet do të rriten më shumë derisa Salah të mos nënshkruajë rinovimin, 29-vjeçari po merr një qasje të qetë për çdo marrëveshje të re.

“Unë nuk jam i shqetësuar, nuk e lejoj veten të shqetësohem për diçka. Sezoni nuk ka përfunduar ende, kështu që le ta përfundojmë atë në mënyrën më të mirë të mundshme – kjo është gjëja më e rëndësishme. Pastaj në vitin e fundit, do të shohim se çfarë do të ndodhë”, përfundoi ylli i Reds.