Moti sot me diell dhe shumë i ngrohtë

Shkup, 8 gusht – Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare kryesisht nga drejtimi verilindor. Pasdite kryesisht në pjesët perëndimore do të ketë kushte për reshje të shiut dhe bubullima. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 12 deri në 21 gradë Celsius, kurse temperaturat maksimale do të arrijë nga 29 deri në 37 gradë Celsius. UV=8.

Në Shkup, mot me diell me vranësira të vogla. Temperatura minimale do të zbresë deri në 18 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 35 gradë Celsius.

Deri të martën do të mbajë mot i ngrohtë me vranësira të pjesshme dhe kushte me paqëndrueshmëri të izoluar kryesisht në zonat malore. Nga e mërkura nga e mërkura do të ketë rënie të temperaturave për disa gradë Celsius.