91 raste të reja me Covid, nuk ka të vdekur

Shkup, 21 qershor – Në 24 orët e fundit në Maqedoni janë bërë 1067 testime për Covid ndërsa janë regjistruar 91 raste të reja. Janë shëruar 67 pacientë ndërsa të vdekur nga Covid nuk ka, informon Zhurnal.

Të infektuarit, 65 janë nga Shkupi, në Kumanovë 8, Manastir 6, Ohër 4, Prilep dhe Kavadar nga 2 ndërsa në Tetovë, Veles, Gostivar dhe Shtip vetëm nga 1.

Numri i pacientëve të vdekur gjithsej shënon 9322 ndërsa rastet aktive 374./Zhurnal.mk