Rama publikon pamjet nga qendra e re urbane në Bubq: Do të jetë gati në vjeshtë

Qendra e re urbane në Bubq do të përfundojë në vjeshtë, tha kryeministri Edi Rama përmes një postimi në “Facebook”.

Në 7 pallate dhe 78 shtëpi individuale do të hyjnë qytetarët që mbetën jashtë, pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit 2019.

“Bubq – Vijon puna për qendrën e re urbane e cila do të jetë gati në vjeshtë, me 7 pallate, 78 shtëpi individuale, shkollën dhe qendrën administrative”, shkruan Rama.