Rama publikon pamjet nga kisha e Shën Premtes në Lukovë: Gati për të pritur vizitorët

Kryeministri Edi Rama, ka publikuar pamjet nga kisha e Shën Premtes në Lukovë. Rama shprehet se Kisha tani është gati për të pritur vizitorët.

“Mirë mëngjes dhe me Kishën e rilindur të Shën e Premtes në Lukovë, monument i shek. XVII, tani gati për të pritur miqtë vizitorë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama bashkangjitur videos së publikuar ndërsa uron një ditë të mbarë.

https://www.facebook.com/watch/?v=598751911120534