Category archive

Sport - page 3

Lajmet me te reja nga sporti

Posted on në kategorine Sport

Fenerbahçe pret krahëhapur sul.muesin shqiptar

Sulmuesi Vedat Muriqi gjeti sërish rrugën e rrjetës në kampionatin turk duke u ngjitur në kuotën e 16-të golave. Shqiptari i Kosovës realizoi nga pika e bardhë e penalltisë në sfidën ndaj Alaniasporit që përfundoi në barazim 1-1.Në përfundim të sezonit, gjasat janë të mëdha që ish-sulmuesi i Besës së Kavajës dhe Teutës t’i bashkohet… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Mbappe: Ndoshta do të jem i lumtur në Paris ose diku tjetër

Qëndrimi i yllit francez Kylian Mbappe është vënë sërish në pikpyetje. Fituesi i Kupës së Botës dhe lojtari më i mirë i  sezoni në Ligue 1 ka bërë një deklaratë interesante rreth të ardhmes së tij. Emri i francezit ka kohë po lidhet me një kalim te Real Madridi, por PSG insiston se nuk do… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Ferronikeli mposht Prishtinën dhe shpallet kampion i Kosovës

Ferronikeli është shpallur kampion në Superligën e Kosovës për edicionin 2018/2019. Skuadra e Zekirija Ramadanit mposhti 1-0 konkurrentin e drejtpërdrejtë për titull FC Prishtinën duke fituar titullin e tretë në histori. Feronikeli fitoi me golin e vetëm të shënuar nga Yll Hoxha. Për Feronikelin, ky është titulli i tretë në histori, pas sukseseve të arritura… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Spalleti pas disfatës: Humbje e rëndë. Reaguam por nuk patëm fat.

Trajneri i Interit, Luciano Spalletti , u shpreh i zhgënjyer nga disfata në fushën e Napolit që e bën më të vështirë kualifikimin në Champions sezonin tjetër. “Një humbje e keqe.E filluam mirë, por pas pësimit të golit të parë nuk arritëm të krijonim raste për shënim. Nuk patëm fat, humbëm shumë topa. Në pjesën e… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Juventus barazon me Atalantën, Inter shkatërrohet nga Napoli

Gara për një vend në Champions për ekipet në Itali sa vjen e bëhet më e fortë kur ka mbetur edhe një ndeshje për t’u luajtur. Pas fitores 2-0 të Milanit ndaj Frosinones, Atalanta ka marrë një barazim ndaj Juventusit, ndërsa Inter është mundur me rezultatin e thellë 1-4 nga Napoli. Skuadrat nga Milano shpresojnë… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Cristiano Ronaldo feston titullin e parë të Serie A me Juventusin

Ka nisur festa për Juventusin, ashtu edhe për Cristiano Ronaldon. Pas vërshëllimës së fundit të gjyqtarit në ndeshjen Juventus – Atalanta, që përfundoi 1-1, ka nisur festa për “Zonjën e Vjetër” në “Allianz Stadium”. Një xhiro para fundit të edicionit, meqenëse është sfida e fundit në shtëpi për sezonin 2018/19, Juve festoi titullin, sic thonë… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Progni: Ka lojtarë që s’e përballojnë dot presionin e tifozerisë

I ftuar në emisionin e “Sport News Plus” të gazetares Daljana Sejdia në “News 24”, futbollisti i Teutës, Gerhard Progni, analizoi ecurinë e skuadrës së tij këtë sezon, teksa nuk nguroi të fliste edhe për ish-skuadrën e tij Partizani, duke e uruar për titullin kampion: “Do kisha dëshirë të dilja kampion me Partizanin, sepse kam… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Juve barazon me Atalantan

Juventusi ka barazuar 1-1 me Atalantan në “Allianz Stadium”. Një xhiro para fundit të edicionit, tashmë me titullin në xhep – Juventusi ka marrë një pikë në shtëpi përballë Atalantas, duke barazuar 1-1. Të parët në epërsi kaluan mysafirët. Ishte Josip Ilicic ai që shënoi për 1-0 në minutën e 33’ të ndeshjes. Por, në… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Alpinistet kosovare, sfidë me orteqet vde.kjeprurëse të Himalajave

Mbaroi sezoni i futbollit dhe çdo sport me sportdashës, tifozë , me zhurmë, debate në televizion e rrëmujë . Së fundmi ky biznes përfaqësohet me punë me mëditje, sepse ai që humbet nuk paguhet dhe ai që fiton do të paguhet. Dhe këtë e quajnë sport. Por ndryshe është në sportin tonë që quhet alpinizëm… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Napoli e shokon Interin, shënon Mertens

Napoli po fiton 2-0 ndaj Interit në “San Paolo”. Napoli ka shënuar tjetër gol ndaj Interit në ndeshjen që po zhvillohet në “San Paolo”, e vlefshme për xhiron e 37 në Serie A. Për 2-0 ishte sulmuesi, Dries Mertens, ai që realizoi në minutën e 60’, duke i shokuar mysafirët, raporton Gazeta Express. Burimi: gazetaexpress.com Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Zidane nis operacionin ‘fshesa’ tek Reali i Madridit, 13 futbollistët që do largohen

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, planifikon të largojë nga eekipi 13 lojtarë, të cilët nuk bëjnë pjesë në planet e tij për sezonin e ri. Gazeta spanjolle “Marca” shkruan se në këtë listë të lojtarëve janë Keylor Navas, Reguilon, Vallejo, Theo Hernandez, Ceballos, James, Odegaard, Llorente, Kovaçiç, Oscar, Bale, Mayoral dhe Raul de Tomas.… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Festa fantastike e Vushtrrisë për titullin e kampionit

Vushtrria e ka pranaur gjatë ditës trofeun pas shpalljes kampion në Ligën e Parë. Festa ishte fantastike në stadiumin “Ferki Aliu”, ani pse ishin në cilësinë e mysafirit përballë Onix. Djelmoshat e Samuel Nikajt triumfuan në ndeshjen e fundit për ta mbyllur sezonin me 72 pikëve – golin e vetëm e realizoi Dior Zabërgja. Pas… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Donnarumma, Piatek e Suso, Milan prek zonën Champions

Milan mposhti pastër 2-0 Frosinone, por rezultati final është një gënjeshtër e madhe, kuqezinjtë vuajtën shumë, gjërat mund të shkonin edhe më keq nëse Ciano do të tregohej i saktë nga pika e bardhe e penalltisë. Përballë një ekipi të rënë prej kohësh në Serie B, Milan bëri shumë pak, mbi të gjitha në pjesën… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Momenti kur Ramiz Lladrovci i kërkon Thaçit ta stolisë me medalje të kampionit

Feronikeli është shpallur kampion i Superligës së Kosovës për edicionin 2018/2019. Skuadra e Zekirija Ramadanit arriti që në “Rexhep Rexhepi” ta mposhtë FC Prishtinën në ndeshjen e fundit dhe ta fitojë titullin e tretë në histori. Në ndeshjen që u zhvillua në Drenas, Feronikeli fitoi me golin e vetëm të shënuar nga Yll Hoxha në… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Ronaldo starton kundër Atalantas, e kërkon “Këpucën e Artë”

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Juventusit dhe Atalantas. Nga minuta e parë është hedhur në fushë Cristiano Ronaldo. 34-vjeçari po e kërkon “Këpucën e Artë” të Serisë, pasi tashmë ka humbur garën me Lionel Messin për atë të Evropës. Por, edhe ajo e Serie A do të jetë objektiv i vështirë pasi CR7… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Trajneri i Feronikelit: E merituam titullin

Feronikeli është shpallur kampion në Superligën e Kosovës për edicionin 2018/2019. Skuadra e Zekirija Ramadanit arriti që sot ta mposht FC Prishtinën dhe ta fitojë titullin e tretë në histori. Në ndeshjen që u zhvillua në Drenas, Feronikeli fitoi me golin e vetëm të shënuar nga Yll Hoxha. Trajneri i Feronikelit u shpreh i lumtur… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Messi e mbyll sezonin në La Liga me dy gola tjerë, Barça me barazim

Zyrtarisht, është mbyllur sezoni 2018/19 në La Liga. Por ende jo në përgjithësi për Barcelonës, sepse do të luftojë javën tjetër për trofeun e Copa del Rey me Valencian. Ndeshja e fundit për sezonin 2018/19 në La Liga u zhvillua në mes të Eibarit dhe Barcelonës, në “Ipurua Municipal Stadium” dhe përfundoi 2-2, raporton Gazeta… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

“E ke idenë çfarë pyetje po bën?”/ Gazetari çmend Pep Guardiolën ‘live’ në koferencë (VIDEO)

Pep Guardiola njihet nga të gjithë si një trajner i qetë dhe diplomat. Megjithatë, një pyetje e një gazetari gjatë koferencës së fundit për mediat e ka detyruar të dalë nga vetja teknikun e Manchester Cityt. Gazetari i kujtoi Pepit një deklaratë të Roberto Mancinit e cila ngjalli jo pak polemika në Angli.   Italiani… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Messi, 50 gola në sezonin 2018/19

Messi ka kapur shifrën e 50 golave në sezonin 2018/19. Leo Messi ka shënuar dy gola në barazimin që Barcelona po e merr në udhëtim te Eibar, ndeshja e fundit për sezonin që po lëmë pas. Kështu, Messi shkoi në kuotën e 36 golave në La Liga, duke lënë Kylian Mbappen prapa me 32 në… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Momente tensioni në ndeshjen Feronikeli – Prishtina

Ka nisur ndeshja mes Feronikelit dhe Prishtinës që po zhvillohet në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas. Feronikeli dhe Prishtina po luftojnë kokë me kokë për titullin e kampionit të Ipko Superligës në ditën finale të sezonit 2018/19, raporton Gazeta Express. Në minutën e 12’, ashtu siç edhe pritej për shkak të rëndësisë së ndeshjes, u… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Presidenti Thaçi në finalen e madhe, pritet nga Lladrovci e Naser Ramaj i Feronikelit

Në ndeshjen më të madhe dhe vendimtare të vitit ndërmjet Feronikelit dhe Prishtinës, prezent në stadium është edhe presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi Kanë mbetur pak minuta nga fillimi i ndeshjes më të madhe të vitit ndërmjet Feronikelit dhe Prishtinës, e cila do të jetë edhe përcaktuese për titullin e kampionit të Kosovës,… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Konfirmohet sezoni dështuar, Reali e mbyll me humbje në La Liga

Real Madrid dështoi të mbyllë me fitore një sezon totalisht të dështuar. Në ndeshjen e fundit në La Liga, skuadra e drejtuar nga Zinedine Zidane u dorëzua në shtëpinë e saj në humbjen 2-0 kundër Betis. Tifozët në “Santiago Bernabeu” panë një paraqitje për t’u harruar nga ana e ekipit të tyre. Të pakta rastet… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Reali e mbyll me turp sezonin, shënon disfatën e 12 në “La Liga”

Real Madrid ka zhgënjyer edhe në ndeshjen e fundit të kampionatit, pasi është mposhtur në Bernabeu 0-2 nga Betis. Real Madrid e ka mbyllur me një paraqitje zhgënjyese sezonin në “La Liga” pasi skuadra madrilène është mposhtur 0-2 nga Betis në javën e fundit të kampionatit. Pas një pjese të parë të mbyllur pa gola,… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Feronikeli – Prishtina, stadiumi mbushet me shikues më shumë se që ka kapacitet

Stadiumi “Rexhep Rexhepi” në Drenas është mbushur më shumë se që ka kapacitet, një orë para ndeshjes së madhe ndërmjet Feronikelit dhe Prishtinës Ka mbetur më pak se një orë para fillimit të ndeshjes më të madhe të vitit në futbollin kosovar, shkruan Gazeta Express. Dhe, stadiumi “Rexhep Rexhepi” është mbushur me shikues më shumë… Vazhdo të lexosh

Shko lartë