Category archive

Sport - page 2

Lajmet me te reja nga sporti

Posted on në kategorine Sport

Liga e Evropës: Feronikeli takohet me skuadrën më të madhe sllovake

Skuadra Slovan Bratislava do të jetë kundërshtari i Feronikelit në raundin e dytë të Ligës së Evropës. Kampionët e Kosovës, të martën mbrëma janë befasuar duke u mundur 0-1 në ‘Fadil Vokrri’ nga TNS, për t’u eliminuar nga Liga e Kampionëve. Feronikeli edhe pse pati rezultat pozitiv nga ndeshja e parë në Uells ku mori… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Presidenti Ademi vizitoi kampin e Lokomotivës në Gjakovë

Presidenti Agim Ademi ka vizituar sot në Gjakovë kampin e futbollistëve, të cilin e ka organizuar klubi kroat, Lokomotiva. Ky kamp ka zgjuar interesim të madh tek futbollistët e rinj jo vetëm nga Gjakova, por edhe nga qytetet e tjera të Kosovës, por ka mbledhur talente edhe nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut. Ky kamp… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Vetëm një trajner i Superligës në top 1000 më të mirë të botës

Zekirija Ramadani është trajneri i vetëm nga Superliga e Kosovës në listën prej top 1000 trajnerëve më të mirë në botë. Në sistemin automatik të renditjes së trajnerëve, që llogaritet nga Coaches Ranking dhe Football Rankings, ka vend vetëm për një trajner të Superligës së Kosovës, në 1000-shen më të mirë të trajnerëve në botë.… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Guardiola plas bombën: Nëse ai nuk është i lumtur, të largohet

Pep Guardiola i ka hapur derën largimit të Leroy Sane nga Manchester City, duke i thënë gjermanit se mund të ikë nëse nuk është i lumtur.  Sane ka muaj që ndiqet nga Bayern Munich, por City e vlerëson 100 milionë euro lojtarin.  Megjithatë, pasi tha se pret që Sane të qëndrojë në Etihad, Guardiola ka… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Barcelona në telashe të mëdha nëse e transferon Neymarin

Transferimi 120 milionësh i Antoine Griezmannit nuk e ka ndaluar Barcelonën që të bëjë lëvizje për Neymarin. Sipas “Marca”, blaugranët janë të dëshpëruar të gjejnë një mënyrë për ta rikthyer brazilianin në “Camp Nou”, derisa lojtari e ka njoftuar Paris Saint-Germainin se dëshiron të largohet. Por tentativat e Barcelonës për ta sjellur Neymarin janë turbulente… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Barcelona vendos për Neymar, ky është vendimi

Transferimi i Neymar nga PSG te Barcelona vazhdon të mbetet pezull dhe këtë herë jo për çështje financiare. Sipas të përditshmes spanjolle “AS”, klubi katalanas ka kërkuar më shumë kohë për të mësuar në lidhje me gjendjen fizike të lojtarit. Dy dëmtime radhazi në dy sezonet e fundit të brazilianit, pikërisht në momentin më vendimtar… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Barcelona vendos për Neymar, ky është vendimi

Transferimi i Neymar nga PSG te Barcelona vazhdon të mbetet pezull dhe këtë herë jo për çështje financiare. Sipas të përditshmes spanjolle “AS”, klubi katalanas ka kërkuar më shumë kohë për të mësuar në lidhje me gjendjen fizike të lojtarit. Dy dëmtime radhazi në dy sezonet e fundit të brazilianit, pikërisht në momentin më vendimtar… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Triumfi i parë i Caleb Ewan, vazhdon të kryesojë Alaphilippe

Çiklizëm: Tour de France-edicioni i 106-të-etapa e 11-tëNjë ditë pushimi ishte jashtëzakonisht e mirë për garuesit, të cilët mbushën bateritë pas 10-të etapave në edicionin e 106-të të Tour de France. Kampioni aktual  Thomas Geraint foli këtë mëngjes: “Ndihem mirë këtë javë. Kam pasur një ditë të mirë pushimi dje. Ka pesë ditë të mëdha… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Triumfi i parë i Caleb Ewan, vazhdon të kryesojë Alaphilippe

Çiklizëm: Tour de France-edicioni i 106-të-etapa e 11-tëNjë ditë pushimi ishte jashtëzakonisht e mirë për garuesit, të cilët mbushën bateritë pas 10-të etapave në edicionin e 106-të të Tour de France. Kampioni aktual  Thomas Geraint foli këtë mëngjes: “Ndihem mirë këtë javë. Kam pasur një ditë të mirë pushimi dje. Ka pesë ditë të mëdha… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

E bujshme! Mbrojtësi i talentuar shqiptar transferohet tek klubi i madh italian

Ish-futbollisti i Kombëtares, aktualisht drejtor sportiv tek Lacio, Igli Tare, vijon të tregojë mbështjetjen e tij për futbollistët shqiptarë që luajnë në Itali. Lëvizja më e fundit e Tares është zyrtarizimi i transferimit të Angelo Ndreçkës tek klubi bardhekaltër. Ndreçka luajti sezonin e shkuar për moshat e Chievos. Sezoni ishte mjaft produktiv për mbrojtësin 17-vjeçar,… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Osmani arsyeton eliminimin!

Trajneri i Shkëndijës, Qatip Osmani ka qenë shumë i zhgënjyer pas eliminimit nga Nomme Kalju, në ndeshjen e kthimit të rrethit të parë të Champions League, e cila u luajt të martën në Shkup. “Një pjesë e parë mjaftë e zbehtë, e dyta ndoshta pak më e mirë, por jo sa duhet e mjaftueshme për… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Plas tek Arsenali, ylli i kombëtares franceze bën veprimin e pabesueshëm pasi i dhanë shiritin e kapitenit shqiptarit

Te Arsenali ka pa plasur një tjetër problem pa filluar ende sezoni. Kapiteni i “Topçinjve”, Laurent Koscielny nuk ka qenë aspak dakord me vendimin që klubi t’i merrte atij shiritin dhe t’ia jepte Granit Xhakës. Ky veprim ka bërë që që ai mos udhëtojë me skuadrën në Amerikë për fazën përgatitore duke kërkuar edhe largim… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Ky njeri ia hapi derën Kurtit kur e dëbuan në vitin 1999 

Vitet e 90-ta, sidomos pranvera e vitit 1999 nuk do të shlyhet nga kujtesa e asnjë shqiptari, për dhunën që përjetuan nga barbarët serb. Ish futbollisti i mirënjohur, Xhevat Kurti, kujton at periudhë dhe emocionohet shumë, por nuk e harron edhe njeriun që në ditët më kritike ia hapi derën. “Dëbimi me dhunë dhe vrasjet… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Edhe kjo skuadër e madhe e kërkon Hysajn

Elseid Hysaj sipas së gjitha gjasave do të largohet nga Napoli, ndërsa për shërbimet e tij nuk mungon interesimi i skuadrave të ndryshme, madje disa prej tyre me mjaft suksese e traditë. Hysaj nuk ka arritur që te Napoli të bindë trajnerin Carlo Ancelotti, prandaj largimi duket i pashmangshëm, Mbrojtësi shqiptar është i kërkuar nga… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Nainggolan përfundon te kjo skuadër në Serie A

Cagliari është lidhur me një marrëveshje sensacionale për të rikthyer mesfushorin e Interit, Radja Nainggolan. Nainggolan është ‘tepricë’ ndaj kërkesave të Inter pavarësisht që u ftua në turneun veror në Kinë. Megjithatë, Tuttosport pretendon se ai mund të zgjedhë të kthehet te Cagliari në Serie A. 31-vjeçari erdhi në futbollin italian me Cagliarin përpara se… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Atletico heq dorë nga Hysaj, shkodrani në fokusin e Romës

Insistimi i Napolit mbi vlerën e kartonit të Hysaj ka bërë që Atletico të tërhiqet për momentin nga ideja për të transferuar shkodranin në Madrid. Presidenti De Laurentiis kërkon 20 milion euro për Hysaj, një shumë e lartë për klubin spanjoll, pasi me pak sforco ekonomike, Atletico mund të arrijë tek Kieran Tripper. Sipas të… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Befason Neymar, e kontakton Real Madridin, Juventusin, Bayernin e Man Unitedin

Mundo Deportivo raporton se Neymari e ka kuptuar se do ta ketë të vështirë të transferohet në Barcelonë dhe për këtë arsye i ka kontaktuar disa klube të tjera të mëdha të Evropës, si Real Madridin, Juventusin, Bayern Munichun dhe Manchester Unitedin. Neymari vazhdon ta ketë vëmendjen e plotë të tifozëve të futbollit këtë afat… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Sfida që vlen miliona, Partizani sfidon Karabak, Lerda ngre murin

Pas titullit në Superligë, aventura europiane është sfida më e madhe e Partizanit. Kryeqytetasit kërkojnë të shkojnë sa më larg të jetë e mundur në këtë rikthim në europë si kampion. Barazimi pa gola në 90-minutëshin e parë kundër Karabak ka lënë një shije të mirë, të kuqtë besojnë se mund të kalojnë këtë pengesë… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Aubameyang tallet me Ozil, e krahason me futbollisten e njohur

Mesut Ozil duket sikur Megan Rapinoe, është tallur shoku i tij te Arsenali Pierre-Emerick Aubameyang, pasi ish-reprezentuesi gjerman zbuloi stilin e ri të flokëve. Aubameyang postoi fotografitë e dyshes krah për krah në storjen e tij në Instagram, duke shkruar: “Tani e di se si fituan”. Rapinoe mori në shtëpi Këpucën e Artë ndërsa ndihmoi… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Real Madridi tërhiqet nga operacioni “Eriksen”

Futbollisti i Danimarkës, Kristian Eriksen, mund të mbetet edhe për një edicion pjesë e Tottenhamit. Pas përfundimit të edicionit, Eriksen njoftoi ekipin anglez se dëshiron të largohet për një sfidë të re. Real Madrdidi ka qenë i interesuar ta transferojë në radhët e veta danezin, por janë tërhequr për shkak të çmimit të kërkuar nga… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Ndodh e papritura, Neymar te Juventusi

Raporti i sotëm në Mundo Deportivo thotë se ylli i Paris Saint-Germain Neymar tani është i hapur për t’u bashkuar me Juventusin. Neymar është kthyer në stërvitje me PSG-n, por e përditshmja spanjolle këmbëngul se ai ende do të largohet nga klubi këtë verë, dhe një kthim te Barcelona duket gjithnjë e më pak gjasa.… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Ndërlikohet pista Barça, Juve, Real e Bayern në garë për Neymar

Neymar ka nxjerr veten në shtije, udhëtimi drejtë Azisë me PSG pritet të jetë udhëtimi i tij i fundin me ekipin francez. Braziliani ia ka bërë të qartë drejtuesve të klubit, kërkon të largohet me çdo kusht, fakt të cilin e pranoi dhe trajneri Thomas Tuchel: “Po, e dija që Neymar dëshiron të largohet, kërkonte… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Solskjaer: Nëse Pogba do një sfidë të re, unë do ia jap

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer nuk beson që Paul Pogba duhet të largohet nga klubi për ta sfiduar veten. Pogba nuk është i kënaqur për momentin në “Old Trafford” dhe preferon një transferim te ndonjë klub i madh për të fituar disa trofe, transmeton KosovaPress. “Kam thënë shumë herë se Pogba është një… Vazhdo të lexosh

Shko lartë