Zjarr i madh në rrugën Dragash-Zhur

Vendet e rajonit janë duke u përballur me zjarret tash e ca ditë. Njëjtë ishte edhe situata në Kosovë disa ditë më parë.

Mbrëmjen e së martës, një zjarr i madh ka përfshirë një pjesë në rrugën Dragash-Zhur konkretisht mbi deponin e mbeturinave.

Telegrafi ka siguruar pamjet nga vendi i ngjarjes, ku shihet se në aty ka dalë vetëm një patrulle e policisë dhe se ekipi i zjarrfikësve nuk ka arritur ende.