Zbulohen 53 pako me kokainë brenda dy çantave në portin e Durrësit

Një sasi droge e llojit kokainë është sekuestruar mëngjesin e kësaj të marte në portin e Durrësit.

53 pako me kokainë janë gjetur brenda anijes me qymyr që vinte nga Kolumbia.

Peshimi i sasisë ende vijon, ndërsa deri më tani besohet se bëhet fjalë për 50 kg.

Peshimi do të vijojë sërish në orën 10:00.

Dy çanta me kokainë ishin hedhur në mes të qymyrit.

Kanë qenë partnerët ndërkombëtar që kanë sinjalizuar Policinë Shqiptare për sasinë e drogës dhe më pas është kryer edhe operacioni nga Task Forca e Durrësit.

Priten informacione zyrtare rreth operacionit, njofton noa.