Vetura zyrtare me targa të Maqedonisë digjet në Kosovë

Një veturë zyrtare me targa të Republikës së Maqedonisë së Veriut është djegur. Rasti ka ndodhur në Komoran, dikur pas orës 17:30.

Indeksonline raporton se me të parë zjarrin, qytetarët i janë vënë në ndihmë drejtuesit të veturës.

Ndërkohë, rastin e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i policisë, Bajram Krasniqi, i cili ka pohuar se aksidenti ka përfunduar pa të lënduar.

“Policia në ora 18:40, është njoftuar se në rrugën nacionale Prishtinë-Pejë (fshati Komoran), një veturë është përfshirë nga zjarri. Vetura ka targa të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Zjarri është vënë nën kontroll nga vet drejtuesi dhe pasagjerët e veturës. Nga ky incident nuk është lajmëruar për persona të lënduar”, pohoi Krasniqi.