Vdes një person në QKUK, ishte aksidentuar muaj më parë

Një person i aksidentuar në maj të këtij viti e që ishte i shtrirë në QKUK, ka vdekur duke mos i mbijetuar lëndimeve të pësuar.

Këtë lajm e ka bërë të ditur Policia në raportin 24 orësh.

“29.05.2021 – 19:50. Me 20.08.2021 lidhur me rastin, është raportuar se viktima mashkull kosovar i cili ka qenë i lënduar në aksident dhe ka qenë duke u trajtuar në QKUK, ka ndërruar jetë. Me urdhër të prokurorit trupi i pa jetë është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.