Tollovia në aeroport, sulmohet fizikisht një punëtor

Një punëtori i Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës është sulmuar sonte derisa ishte në detyrë në shërbim të udhëtarëve.

Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësja e ANP-së, Valentina Gara, e cila ka dënuar këtë akt të ulët.

Gara ka bërë të ditur do të ndiqen të gjitha rrugët ligjore për këtë rast dhe jo vetëm, transmeton Telegrafi.

“Puna dhe përkushtimi i po këtyre punonjëse është ajo që rendi aeroportin tonë ndër aeroportet më të mira të rajonit.Kompania jonë do të ndjek të gjitha rrugët ligjore ndaj këtij sulmi dhe ndaj çdo rasti tjetër kundër punonjësve tanë, të cilët janë aseti më i vlefshëm i kompanisë sonë”, ka thënë Gara.

Ndryshe, sot, pas anulimit të disa fluturimeve, u krijua një tollovi e madhe në Aeroportin Ndërkombëtar në Prishtinë

Denojme aktin e ulte te sulmit fizik ndaj punonjesit te ANP 'Adem Jashari' gjate kohes sa ishte ne detyre ne sherbim te…

Posted by Valentina Gara on Friday, 6 August 2021