Tifozët e Liverpoolit festojnë triumfin e ekipit të zemrës në FA Cup me hitin e Dua Lipës dhe Calvin Harris “One Kiss”

Dua Lipa ishte e lumtur pasi pa tifozët e Liverpoolit duke festuar nën himnin e saj “One Kiss” pas triumfit të skuadrës në FA Cup kundër Chelsea të shtunën (14 maj).

Euforia shpërtheu në stadiumin Wembley pas gjuajtjes së penalltive të Liverpoolit, gjë që bëri që tifozët të kërcenin me hitin e saj të vitit 2018.

Duke shpërndarë një video në Instagram të turmës teksa festonin nën tymin e kuq, Dua, 26 vjeç, shkroi: Skenë absolute!!.

Këngëtarja shqiptare me famë botërore etiketoi edhe bashkëpunëtorin e saj në këngë, Calvin Harris, i cili u përgjigj i emocionuar: ‘I certifikuar absolut i hit i madh’.

Tifozët e Liverpoolit fillimisht shprehën dashurinë e tyre për Duan gjatë performancës së saj para finales së Ligës së Kampionëve të 2019 në Kiev, ku ajo performoi të njëjtën këngë.

https://www.instagram.com/p/CdlEGEWMWsC/

E cila shpesh luhet në ndeshjet e Liverpool-it, veçanërisht pas fitoreve të mëdha për klubin.

Kjo vjen pasi Dua hyri në Instagram të enjten për të ndarë një paraqitje të shkurtër të përditshmërisë së saj gjatë një pushimi të fundit nga turneu i saj “Future Nostalgia”.

Krijuesja e hiteve festoi me miqtë në kryeqytetin gjerman Berlin, ylli i “Physical”, kishte veshur një korset pa mëngë teksa shijonte darkën me stilistin Marc Gohering.

I zbukuruar me shkronja grafike, ylli përshtati pamjen e mrekullueshme me xhinse me një rrip dhe një palë vathë ari.

Ndërkohë, sensacioni i muzikës pop u ngjit në skenën e Mercedes-Benz Arena në qytet me një kostume rozë dantelle, teksa performoi hitet e saj më të mëdha të martën.

Për koncertin, ajo e kombinoi kostumin e saj me një palë doreza duke mbuluar krahët dhe duart.

Ajo realizoi koreografi komplekse me një palë çizme me taka dhe ngjyrë po ashtu rozë.

Krahas kësaj, ylli gjithashtu së fundmi foli me revistën “Vogue” duke treguar për rrugëtimin e saj drejt ngjitës në karrierë.