Tërmet në Kosovë, ndjehet në RMV dhe Sërbi

Një termet ka lëkundur Kosovën para pak minutash.

Siç njoftohet lëkundje ka pasur edhe në Serbi e Maqedoni të Veriut.

Sipas European-Mediterranean Seismological Centre tërmeti ka qenë me magnitudë 3.3 dhe është ndier 12 kilometra në afërsi të Vitisë.

.