Tërmet në Gostivar

Gostivar, 18 Maj – Një tërmet me magnitudë 2.2 ballë ka goditur sot Gostivarin.

Epiqendra e tërmetit ishte 13 kilometra larg qytetit. Tërmeti ka qenë në një thellësi prej 6 km.

Nga vendet e rajonit në Shqipëri dhe Greqi gjithashtu janë regjistruar tërmete.