Regjistrohen 32 raste të reja me Covid 19

Shkup, 25 Maj – Në 24 orët e fundit janë regjistruar 32 raste të reja Covid-19, nga 665 testime të bëra. Janë regjistruar 12 pacientë të shëruar, kumtoi Ministria e Shëndetësisë.

Në 24 orët e fundit nuk është regjistruar asnjë viktimë. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me Covid-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 311.484, numri i të shëruarve është 301.0651, numri i të vdekurve është 9.300 dhe numri i rasteve aktive është 533.