Nga financat te dashuria/ Si do të jetë kjo javë e re për të gjitha shenjat e Horoskopit

Një javë e re fillon dhe krijon sfida të reja për të gjitha shenjat e zodiakut. Me Venusin dhe Marsin në katror ne ndiejmë një tjetërsim në jetën tonë personale nga të dashurit tanë dhe përpiqemi të gjejmë ekuilibër në jetën tonë në të gjitha nivelet.

Dashi

Ditët e javës do jenë mjaft të vështira në fushën e marrëdhënieve të biznesit dhe të mundimshme në fushën e punës për të gjitha shenjat e horoskopit por veçanërisht për ju. Mërkuri në Peshqit e bën jetën tuaj të përditshme më të lodhshme duke ju komplikuar në rrugë që duhet të shmangni. Periudha thekson kokëfortësinë dhe fiksimin tuaj pas çështjeve financiare dhe erotike, ndërkohë që nuk ju lë të qetë për asnjë minutë. Ju kontrolloni atë që thoni dhe çfarë bëni, ndërsa shumë do të gjykohen nga durimi juaj.

Demi

Ditët në vijim tregojnë se çfarë do të ndërmjetësojë në të ardhmen e afërt dhe cilat duhet të llogaritni mirë. Për momentin shmangni gabimet në llogaritjet tuaja dhe mos lini pezull çështjet financiare, pasojat e të cilave do t’ju rëndojnë më vonë. Stresi dhe nervozizmi nuk do të mungojnë. Në dashuri nuk do mungojnë momentet e mira por e gjithë atmosfera mbetet kalimtare. Luftoni fobitë dhe paragjykimet.

Binjakët

Kjo javë është sa e mirë dhe episodike. Mirë sepse mund të stabilizoni disa synime të reja dhe episodike sepse do të jetë e papritur ose do të bëjë presion në sektorin financiar. Kërkimet tuaja do të kenë efektin e dëshiruar, marrëdhënia juaj me mjedisin mund të përmirësohet ose mund të keni sukses në ndjekjet tuaja. Çështja nuk është të siguroheni për diçka, por t’i largoni ato. Asgjë nuk po ndryshon në romancën tuaj për momentin.

Gaforrja

Jini të kënaqur me atë që keni ose me atë që mund të kërkoni me siguri. Mundësia për të humbur diçka ose për t’u ndarë me dikë është shumë e mundshme, megjithatë puna mund të shkojë më mirë, e ndihmuar nga fati, por edhe nga përshtatshmëria juaj. Megjithatë, në një pranverë episodike mund të bëni ato llogaritje që do t’ju japin një rutinë të mirë ditore më vonë, për sa kohë që qëndroni të palëkundur në çfarëdo që specifikoni tani.

Luani

Krahasuar me të tjerët jeni një nga shenjat e zodiakut që favorizoheni pasi java e re ju bën më të guximshëm, por edhe më simpatikë në kontaktet tuaja me personat që jeni të interesuar të pushtoni. Disa nga njerëzit tuaj do të kenë probleme, mbështetini me moderim. Mos nxitoni të thoni dhe të bëni më shumë sesa mund të përballoni. Në planin financiar, ditët parashikohen të jenë konsumatore, ndaj duhet një masë. Në shoqëri do të keni sugjerime dhe eksperienca interesante.

Virgjëresha

Trazirat tuaja emocionale parashikohen të jenë të forta këto ditë, ndërsa marrëdhëniet personale, emocionale dhe sociale do t’ju mbajnë përsëri të zënë. Familja vazhdon t’ju shtyjë dhe jeta juaj e dashurisë paraqet një paqartësi të re. Ushtroni qetësinë dhe durimin, shmangni komentet dhe vërejtjet, kryeni detyrat tuaja dhe prisni largimin e marsit. Gjeni një rrugëdalje përmes interesave apo sugjerimeve argëtuese që do t’ju bëhen.

Peshorja

Këto ditë janë intensive dhe mjaft përçarëse për çështjet tuaja personale dhe profesionale. Stuhitë e pranverës kanë nisur dhe duhet të jeni të qëndrueshëm në lëvizjet por edhe përpara në vendimet që do të merrni. Për interesat tuaja erotike parashikohen zhvillime të reja, jo domosdoshmërisht të pakëndshme. Merrni iniciativa të guximshme dhe shmangni konfliktet dhe mosmarrëveshjet.

Akrepi

Mundohuni të qëndroni të qetë, të jeni të organizuar dhe në të njëjtën kohë të luftoni ankthet tuaja dhe çdo fobi. Kushtojini vëmendje të veçantë kushteve tuaja të ndryshimit të punës dhe mos e ekspozoni veten ndaj rreziqeve dhe mundësisë së një aksidenti momental. Për fat të mirë, java mbyllet në favor të fatit dhe rritjen e kreativitetit tuaj.

Shigjetari

Përdorni valvulat tuaja të sigurisë për t’i mbajtur gjërat që ju interesojnë dhe marrëdhëniet që mbani në këtë kohë të sigurta nga efektet e ngjarjeve dhe qëllimet keqdashëse. Afërdita tek Ujori ju ndihmon të fitoni më lehtë mendimin e të tjerëve. Shmangni njerëzit e pakëndshëm në aspektin e komunikimit, financiarisht dukeni më pro aktivë. Ju që udhëtoni, lëvizni në mënyrë të organizuar dhe më në fund filloni të përgatiteni psikologjikisht për ndryshimet dhe zhvillimet që ju presin muajin e ardhshëm.

Bricjapi

Momentet nervoze dhe të vështira nuk do të mungojnë në fund të këtij marsi. Dielli tek Dashi aktivizon disa probleme personale apo familjare që nuk duhet të prishin ekuilibrin tuaj të jashtëm. Mos nxitoni të reagoni dhe mos kini frikë të thoni mendimin tuaj kur është e nevojshme. Por nuk është aq shumë ajo që do të thuash, por si do ta thuash dhe duhet të jesh i kujdesshëm. Ndonjëherë është mirë të mos nxitoni për të shprehur entuziazmin tuaj.

Ujori

Afërdita dhe Marsi në shenjën tuaj të zodiakut ju ndihmojnë të përdorni mjetet tuaja shprehëse për sa kohë që nuk janë të bezdisshme për veshët e të tjerëve. Merrni vendimet që dëshironi pasi të keni llogaritur versionin e plotë të pasojave të tyre. Merruni me personin që doni më shumë ose dekorojeni shtëpinë tuaj nëse është e nevojshme. Shmangni udhëtimet ose të bëni sipërmarrje të reja biznesi gjatë kësaj kohe. Mbështetuni në mendimin e njerëzve pozitivë, por mos lejoni që mjedisi të ndikojë thellësisht në gjykimet tuaja.

Peshqit

Java ju ndihmon të keni performancë të suksesshme si emocionalisht ashtu edhe praktikisht. Megjithatë, konsumi i energjisë dhe parave do të jetë i pashmangshëm, ndërsa hënat parashikohen të jenë episodike dhe fatale. Zhvillimet në jetën tuaj romantike po përshpejtohen ndërsa një incident mund të dalë jashtë kontrollit. Do t’ju ​​duhet të luani disa herë rolin e “zjarrfikësit”, në “zjarret” emocionale apo financiare që do të ndizen rreth jush.