MPB: Bastisje në Gostivar, arrestohet një 62 vjeçar

Ministria për Punë të Brendshme njoftonë se me 09.08.2022, në ora 00:10, zyrtarët policorë nga Gostivari kanë privuar nga liria personin me iniciale F.V. (62) nga Vrutoku, i cili me urdhër të gjyqtarit është bastisur në procedurë paraprake nga ora 00:10 deri në 00:45, gjatë së cilës janë gjetur nëntë thasë me marijuanë dhe një peshore dixhitale përcjell Klan M. Pas dokumentimit të rastit, do të vijojë një kallëzim përkatës ndaj personit në fjalë.