Moti sot me diell dhe i ngrohtë, pasdite priten reshje shiu

Shkup, 10 maj – Moti në mëngjes do të jetë me diell dhe ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare. Pasditja do të jetë e paqëndrueshme në shumë vende me reshje të rrëmbyeshme afatshkurtër shiu, bubullima dhe erë të fortë. Temperaturat minimale do të lëvizin në intervalin prej 3 deri në 8, ndërsa maksimalja do të arrijë në 19 deri në 27 gradë. UV = 7

Në Shkup në mëngjes me diell dhe ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare. Pasdite do të ketë paraqitje lokale shiut të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë e përforcuar, Temperatura minimale do të zbresë deri në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 25 gradë.

Do të mbizotërojë mot me diell dhe më ngrohtë, në orët e pasdites me paraqitje të rrallë të shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullima. Mot më i paqëndrueshëm pritet të shtunën.