Kourtney Kardashian flet për eksperiencën e parë në “Met Gala” dhe romancën me Travis Barker: Me të ndihem më pak nervoz në tapetin e kuq

Kourtney Kardashian thotë se ka për të falënderuar të fejuarin Travis Barker që e ndihmoi të kalonte me qetësi “Met Gala” të 2022-ës .

“Dikur isha nervoze për të qenë në tapete të kuq, por kur shkoj me Travisin ne argëtohemi së bashku dhe nuk e marrim shumë seriozisht”, pranoi ylli i përmes faqes së saj të internetit “Poosh” pas festës.

“Kur unë dhe Travis ishim të ftuar këtë vit, vendosëm që thjesht të shijonim procesin, të argëtoheshim duke qenë bashkë dhe të mos stresoheshim për këtë – dhe kjo është pikërisht ajo që bëmë!”, tha tutje Kourtney.

Foto: Getty Images

43-vjeçarja shpjegoi se ajo “në të vërtetë nuk mendoi kurrë të shkonte në Met Gala”, sepse gjithmonë ndihej “shumë dërrmuese” dhe “dukej si shumë” presion.

“Në ditën e Met, ne nuk donim të ndjenim se po i kushtohej shumë fokus apo presion ngjarjes dhe donim të shijonim qytetin e New Yorkut. Kështu që unë dhe Travis u ulëm në Central Park dhe më pas u stërvitëm. Ne dolëm edhe për drekë, tha ajo.

Kur më në fund arritën në Muzeun Metropolitan të Artit të hënën, Kardashian dhe Barker, 46 vjeç, dukeshin kokë e këmbë pas njëri-tjetrit teksa pozonin për foto me veshje të ngjashme të Thom Browne.

Foto: Getty Images

“Kemi kaluar një kohë kaq të mirë duke u përgatitur së bashku me ekipet tona dhe pimë pak shampanjë para se të largoheshim”, kujtoi Kardashian për gamën e tyre të pasdites.

“Më pas hipëm në një furgon, ku më duhej të ngrihesha disa blloqe deri në gala, pasi fundi im po qepej mbi mua gjatë gjithë udhëtimit… Ata qepën atë deri në momentin që më duhej të dilja në tapet”, deklaroi Kourtney.

Megjithatë, zogjtë e dashurisë, të cilët u fejuan në tetor 2021 dhe së fundmi u kthyen nga një arratisje italiane, nuk ishin të vetmit që morën vëmendje në tapetin e kuq.

Foto: FilmMagic

Ishte Kim gjithashtu që parakaloi në tapetin e kuq me të dashurin Pete Davidson.

Themeluesja e “Skims” mahniti me një nga fustanet më ikonë të Marilyn Monroe, ndërsa ylli i “SNL” dukej elegant në kostum “Dior”.

Të pranishëm ishin edhe Khloe Kardashian, Kris Jenner, Kendall Jenner dhe Kylie Jenner.