Kim Kardashian merr vëmendje me flokët e gjata bionde dhe veshjen e thjeshtë teksa shihet në Los Angeles me makinën e saj Lamborghini Urus

Kim Kardashian bëri një pushim nga pamjet e saj më magjepsëse dhe elegante të dielën (15 maj) kur u pa teksa ndalonte në një pikë karburanti në Los Angeles.

41-vjeçarja dukej e relaksuar me një bluzë të zezë të thjeshtë dhe xhinse teksa mbushte me karburant Lamborghini Urusin e saj të argjendtë.

Ajo gjithashtu u ndal në një McDonald’s aty pranë për një ushqim të lehtë para se të nisej në rrugën e saj.

Nuk ishte e qartë nëse Kim i ishte bashkuar dikush tjetër, apo nëse ajo ishte në një shëtitje e vetme, shkruan DailyMail.

Ajo dukej pa sforcim dhe e mahnitshme në pamjen e saj, e cila përfshinte një bluzë të zezë që nxirrnin në pah supet e saj.

Kim kombinoi pjesën e sipërme me një palë xhinse me bel të lartë që theksonin linjat e saj dhe ishin grisur në disa pjesë dhe ajo mbajti edhe syze dielli të zeza ndërsa dilte nga SUV-i i saj luksoz.

Ylli i Kardashians mori vëmendje me flokët bionde të cilat i ranë poshtë shpatullave. Kim ka shfaqur pamjen e saj bionde që bie në sy që nga lyerja e flokëve për Met Gala në fillim të këtij muaji.

Ajo bëri bujë në tapetin e kuq kur veshi një fustan të bërë me porosi për Marilyn Monroe, të cilin ylli i filmit e veshi në vitin 1962 kur i këndoi “Gëzuar ditëlindjen” presidentit John F. Kennedy për ditëlindjen e tij të 45-të.

Të hënën (16 maj), stilisti Bob Mackie, i cili vizatoi skicën origjinale të fustanit, e quajti vendimin e Kim për të veshur fustanin në tapetin e kuq një ‘gabim të madh’.

“Mendova se ishte një gabim i madh”, tha ai për Entertainment Weekly. “Marilyn ishte një perëndeshë. Një perëndeshë e çmendur, por një perëndeshë. Ajo ishte thjesht përrallore”.

“Askush nuk fotografon kështu. Dhe kjo u bë për të. Ishte projektuar për të. Askush tjetër nuk duhet të shihet me atë fustan”.

Pavarësisht se kishte mbajtur një dietë të shpejtë për të humbur disa kilogramë para gala, Kim nuk ishte në gjendje të përshtatej siç duhet në fustanin me zinxhir, kështu që veshi një shall sipër për të fshehur zinxhirin e hapur në shpinë.

Për të reduktuar konsumimin e artikullit historik, ajo e ndryshoi atë pasi kaloi në tapetin e kuq dhe kaloi në një kopje të fustanit që ishte bërë për përmasat e saj.