Johnny Depp goditi Amber Heard me shkelm pas shpine për shkak të xhelozisë ndaj James Franco

Psikologia Dawn Hughes të martën (3 maj) dëshmoi se Johnny Depp “goditi” Amber Heard “pas shpine” në një zemërim xhelozi ndaj James Franco.

Hughes ishte dëshmitarja e parë që dëshmoi në emër të Heard pasi avokatët e Depp pushuan çështjen e tyre të martën, pas më shumë se tre javësh prova dhe dëshmi në padinë për shpifje të ngritur nga aktori i “Pirates of the Caribbean” kundër ish-bashkëshortes së tij.

Ndërsa ajo ishte në tribunë, Hughes pretendoi se Depp kreu akte të shumta të dhunës seksuale dhe fizike kundër Heard gjatë rrjedhës së martesës së tyre të trazuar, e cila përfundoi në divorc në 2016.

Foto: Getty

Hughes iu referua “incidentit të aeroplanit në Boston”, i cili thuhet se ndodhi më 24 maj 2014 kur “Heard dhe Depp do të fluturonin për në Los Angeles dhe do të kalonin fundjavën së bashku”, sepse ata ishin duke u xhiruar në vende të ndryshme.

“Heard ishte në aeroplan, duke pritur që Depp të hyjë. Ai thuhet se ishte ulur në SUV duke pirë duhan dhe alkool. Ajo ishte duke filmuar me James Franco në këtë pikë”, tha Hughes.

“Ai hyn në aeroplan dhe fillon të flasë për James Francon, duke bërë shumë komente nënçmuese për të. “Shpresoj se keni pasur kënaqësi me arratisjet tuaja” dhe disa gjuhë më nxitëse”, shtoi ajo.

Foto: AP

“Pastaj në një debat kur ajo u ngrit për t’u larguar, ai e goditi me shkelm në shpinë. Ajo shkoi përpara në aeroplan, në pjesën e përparme të avionit”, vazhdoi tutje dëshmitarja.

Heard dhe Franco po xhironin në New York për filmin e tyre “The Adderall Diaries”, dhe u fotografuan në xhirime nga paparacët më 30 maj 2014.

Foto: Getty Images

Gjatë padisë së Depp-it për shpifje kundër gazetës “The Sun” me bazë në Mbretërinë e Bashkuar për një artikull që e quajti atë një “rrahës të gruas”, aktori 58-vjeçar mohoi akuzat dhe i tha gjykatës se ai flinte në banjë për pjesën tjetër të fluturimit.

Javën e kaluar, u raportua se Franco – i cili u rendit si dëshmitar i mundshëm i Heard së bashku me Elon Musk – nuk do të dëshmonte gjatë gjyqit.

Psikologia klinik dhe mjeko-ligjor me bazë në New York pohoi gjithashtu në gjykatë se Depp ishte i pasigurt për “pothuajse çdo person” me të cilin Heard punonte në një film.