Ishte duke udhëtuar më familje, vdes mërgimtari

Një mërgimtar ka vdekur në Podujevë teksa po udhëtonte me familjen e tij për në vendin ku jetonte.

Viktimës, sipas Policisë së Kosovës, i është përkeqësuar gjendja për një moment teksa ishte në veturë me familje.

Rasti ka ndodhur të hënën rreth orës 06:00.

“Podujevë, 09.08.2021-06:00. Është raportuar se viktima mashkull kosovar derisa ka qenë me familjen e tij duke udhëtuar me veturë për në perëndim,   për një moment i është keqësuar gjendja dhe ka ndërruar jetë. Vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor”, thuhet në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës.

Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Insitutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion. 

Rreth nesh

Adresa
8 Udarna Brigada
Shkup – RMV-të, 1000

Hours
Monday—Friday: 9:00AM–5:00PM
Saturday & Sunday: 11:00AM–3:00PM