Imitonin grupin mafioz Esko, shkatërrohet banda kriminale e 16-vjeçarëve në Greqi, shisnin drogë dhe grabisnin dyqane

Autoritetet greke kanë shkatërruar një bandë kriminale të miturish në Zografou.

Mediat greke shkruajnë se një bandë të miturish, 16-vjeçarësh hynin me forcë duke thyer bravat  në dhomat ke konvikteve studentore në Zografou.

Të miturit, të modeluar sipas mafies së kampusit dhe bosit të madh “Esko”, shisnin kokainë online në të gjithë Greqinë dhe grabitnin dyqanet në zonën e Athinës.