Honor zbulon X20 5G të ri më 12 gusht

Përveç shpalljes së datës së ngjarjes, Honor postoi gjithashtu një fotografi në Weibo duke konfirmuar se X20 do të vijë me një kamerë të trefishtë 64 megapikselë në pjesën e pasme, dhe pjesa e përparme do të jetë “vrima e zakonshme”.

X20 do të vijë në të paktën dy ngjyra, dhe gjithashtu mund të shohim që telefoni inteligjent ka një lexues të gjurmëve të gishtërinjve në të djathtë të lidhur me ndërruesin e volumit, dhe supozohet se do të ketë gjithashtu një panel LCD.

Honor nuk zbuloi as diagonalen dhe as rezolucionin e ekranit, por prodhuesi i telefonit konfirmoi se ekrani do të ketë një ritëm të rifreskimit prej 120Hz.

Kompania gjithashtu konfirmoi lidhjen 5G, karikimin 66W dhe një çip 6nm.