Honor tregon telefonat e rinj Magic 3, Magic 3 Pro dhe Magic 3 Pro Plus

Seria Honor funksionon në Android 11. 3 modelet kanë ekranin më të lakuar deri më sot.

Ish nën-marka e Huawei, Honor, ka zbuluar telefonin e saj të ri kryesor.

Seria Magic3 përbëhet nga 3 telefona inteligjentë: Magic 3, Magic 3 Pro dhe Magic 3 Pro +.

Ata kanë një ekran 6.76 inç të gjerë dhe 89 gradë të lakuar. Kjo do të thotë që seria e përballueshme Honor ka ekranin më të lakuar deri më tani që është aktualisht në treg.

Shkalla e kornizës e ekranit OLED është 120 Hz. Pajisjet Android 11, në të cilat mund të instalohen Google Apps, kanë të instaluar çipin Snapdragon 888+ të ri, jashtëzakonisht të fuqishëm, për performancë të jashtëzakonshme, raporton AndroidPolice.

Arrin një frekuencë të orës prej rreth 3 Ghz. Bateria e serisë ka një kapacitet prej 4,600 mAh.

Kamera kryesore 50 megapikselë

Magic3 Pro + ka një modul gjashtëkëndor të kamerave. Ekrani mbrohet nga “Nano Crystal “, e cila e bën pajisjen më rezistente ndaj gërvishtjeve.

Ai gjithashtu ka një sensor shtesë për një ekuilibër të saktë të bardhë.

Magic 3 dhe Magic 3 Pro përfshijnë një aparat fotografik kryesor 50 megapikselë, për të cilin përdoret sensori Sony IMX766. Me Magic 3 Pro + është IMX 700.

Ekziston edhe një aparat fotografik një ngjyrësh 64 megapikselë, një aparat fotografik me kënd të gjerë 13 megapikselë dhe autofokus lazer.

Magic3 Pro gjithashtu ka një sensor ToFme 64 megapikselë të instaluar.

Data e nisjes në Evropë ende e pasigurt

Magic3 me 8 GB RAM dhe 256 GB hapësirë ​​ruajtëse kushton rreth 900 euro, Magic3 Pro me të njëjtin konfigurim kushton 1,100 euro.

Çmimi për Magic 3 Pro + 12 GB RAM dhe 512 GB hapësirë ​​ruajtëse është 1.500 euro. Ende nuk është e qartë kur seriali do të jetë i disponueshëm në Evropë.