“E gjithë jeta ime po shkatërrohet” – Will Smith thotë se kishte vizion se karriera e tij do të shkatërrohej gjatë intervistës me David Letterman e xhiruar para shuplakës famëkeqe në “Oscars”

Will Smith zbuloi në intervistën e tij të ardhshme për David Letterman se ai kishte halucinacione të një vizioni të humbjes së karrierës dhe pasurisë së tij ndërsa ishte në një udhëtim për drogën ayahuasca, sipas një klipi të publikuar të postuar së fundmi në Twitter.

Pranimi për serialin e Lettermanit në Netflix, “My Next Guest Needs No Introduction” ishte në një kohë të habitshme, pasi aktori 53-vjeçar regjistroi intervistën përpara se të merrte pjesë në Academy Awards.

Gjatë ceremonisë së ndarjes së çmimeve ‘Oscars’, ai goditi prezantuesin Chris Rock në skenë pasi komediani bëri një shaka duke iu referuar rënies së flokëve të gruas së tij Jada Pinkett Smith, dhe që atëherë atij i janë vonuar disa projekte të profilit të lartë.

Smith e hap fragmentin duke pranuar se ishte ‘i tmerruar’ nga marrja e ayahuasca, një pije me origjinë nga Amerika e Jugut që prodhohet nga bimë që shkaktojnë një përvojë psikedelike.

Njerëzit që përdorin pije raportojnë halucinacione dhe vizione, duke përfshirë ndonjëherë edhe ato dramatike që supozohet se kanë efekte terapeutike.

“Vendosa që ishte diçka që doja ta provoja”, tha aktori se vendosi pasi kishte studiuar ilaçin, shkruan DailyMail.

Ndërsa përshkruante vizionin e tij për shpërthimin e karrierës së tij, ai e quajti atë “përvoja individuale psikologjike më djallëzore e jetës sime”.

Ai tha se vetitë halucinative të pijeve nuk ndihen për rreth 45 minuta, dhe më pas, “papritmas, është sikur të shoh të gjitha paratë e mia duke humbur”.

“Dhe shtëpia ime po largohet. Dhe karriera ime ka ikur”, vazhdoi ai. “Dhe unë po përpiqem të rrëmbej paratë dhe karrierën time. E gjithë jeta ime po shkatërrohet”, thotë tutje aktori.

Prezantuesi e bëri atë të konfirmonte se vizioni përfaqësonte ‘frikën e tij në jetën reale’.

Vizioni u bë edhe më shqetësues për Smithin pasi dëgjoi vajzën e tij Willow Smith, 21 vjeç, duke e thirrur në distancë me thirrjet e ankthshme “Babi, më ndihmo! Babi! Si nuk do të më ndihmosh?”

Smith, i cili lavdëroi personazhin e tij Richard Williams si një “mbrojtës i ashpër i familjes së tij” në fjalimin e tij për pranimin e “Oscars”, dukej se ishte në gjendje të harronte problemet e tij të imagjinuara në karrierë ndërsa mbronte familjen e tij.