Chris Pratt dhe Katherine Schwarzenegger bëhen prindër për herë të dytë

Çifti i njohur, Chris Pratt dhe Katherine Schwarzenegger kanë njoftuar lindjen e fëmijës së tyre të dytë.

Aktori i “Guardians of the Galaxy” dhe gruaja e tij autore shkuan në llogaritë e tyre përkatëse në Instagram për të ndarë lajmin se ata kishin mirëpritur një vajzë të shtunën (21 maj).

“Ne jemi shumë të emocionuar për të njoftuar lindjen e vajzës sonë të dytë, Eloise Christina Schwarzenegger Pratt. Nëna dhe foshnja janë në gjendje të mirë shëndetësore”, shkruhej në postim.

Foto: Katherine Schwarzenegger/ Instagram

“Ne ndihemi përtej të bekuar dhe mirënjohës. Dashuria, Katherine dhe Chris”, thuhet tutje nw njoftim.

Çifti, i cili u martua në vitin 2019, tashmë janë prindër të vajzës Lyla Schwarzenegger Pratt, e cila lindi në gusht 2020.

Foto: Katherine Schwarzenegger/ Instagram

Pratt ka gjithashtu një djalë 9-vjeçar, Jack, me ish-bashkëshorten Anna Faris.

Schwarzenegger, e cila është vajza e Arnold Schwarzenegger dhe Maria Shriver, më parë foli për tejkalimin e sfidave dhe triumfeve të amësisë me ndihmën e partnerit të saj.

Foto: Getty Images

“Burri im ka qenë gjithmonë super-mbështetës dhe gjithashtu shumë i zëshëm”, i tha ajo Iskra Lawrence në një edicion të Ditës së Nënës të serisë së saj të videove në Instagram “BDA” vitin e kaluar.

Pratt la të kuptohet në korrik të vitit të kaluar se donte një familje të madhe me gruan e tij.

Duke folur në E!News në emisionin “Daily Pop”, ylli i “Jurassic World” ngacmoi se “do të donte të kishte më shumë, aq sa do t’i dhurohej nga lart”.

“Ne do ta bëjmë atë. Ndoshta do të më duhet të flas me Katherine për këtë, por plani im është që të bëjmë edhe të tjerë”, shtoi ai.