Category archive

Galileo - page 100

Lajme per teknologji

Posted on në kategorine Galileo

Microsoft prezanton Surface Hub 2 dhe idenë e procesorëve që zëvendësohen

Microsoft bëri të ditur ditën e sotme se Surface Hub 2, pasardhësi i ekranit gjigandesk me prekje dhe Windows 10, do të debutojë në tre mujorin e dytë të 2019-ës.

Sot  Microsoft prezantoi Surface Hub 2S, një model me parametra më të ulët sesa origjinali.

Ende ai do të ofrojë thuajse të njëjtën eksperiencë me përjashtim të madhësisë së ekrani i cili do të jetë 50.5-inç dhe jo 55 dhe 84-inç që kanë modelet e kaluara.

Gjithashtu do të ketë të integruar një kamër 4K.

Sakaq në 2020-ën Microsoft do të ofrojë modelin 2X ku përdoruesit e 2S do të mund të kalojnë përmes një përditësimi hardueri dhe softueri.

Kur Surface Hub 2S të mbërrijë, Microsoft do të përdorë çipe të cilat mund të zëvendësohen dhe përdoruesit nuk kanë pse të hedhin tutje ekranin kur Surface Hub 2X të mbërrijë.

Surface Hub 2X në 2020-ën do të ketë softuer të ri, një versi Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Galileo

329 mijë biznese përdorin Microsoft Teams

Në konferencën Ignite të Microsoft që po mbahet në Orlando të Floridas, kompania tha se shërbimi i ri Microsoft Teams po përdoret nga 329,000 organizata në mbarë botën.

Kjo është një rritje me 129 mijë krahasuar me statiitkën e muajit Mars. Sakaq për të njëjtën periudhë vitin e kaluar, Microsoft Team shfrytëzohej nga 125,000 organizata.

Ajo që kompania mban të fshehtë është numri i saktë i përdoruesve dhe është e pamundur të bëjmë një krahasim me rivalët.

Microsoft Teams është pjesë e Office 365 e cila ka 120 milion përdorues biznesi.

</ Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Galileo

Chrome 69 akseson llogarinë tuaj sa herë që kyçeni në një shërbim të Google

Versioni më i fundit i shfletuesit të Google, Chrome 69, sjell disa ndryshime shumë të kërkuara por gjithashtu edhe një i cili nuk ka për tu pëlqyer mbase.

Përdoruesit të cilët kyçen në një prej shërbimeve apo uebsajteve të Google, automatikisht do të kyçen edhe në Chrome.

Në të kaluarën mund të kyçeshit në Gmail, Youtube apo uebsajte të tjera të Google pa pasur nevojë të kyçeshit në shfletues.

Edhe pse përfitimet janë të mëdha me kyçjen në Chrome, për disa arsye kryesisht privatësie, nuk do ta dëshironit një veprim të tillë.

Kjo sepse kur të keni kryer së kontrolluari Gmail-in tuaj, nuk duhet të harroni të shkyçeni nga shfletuesi Chrome.

Nëse jeni përdorues i rregullt i shërbimeve dhe shfletuesve të Chrome, ndryshimi në fjalë nuk ka për tu shqetësuar aq shumë.

Por një gjë është e sigurtë se ka shumë përdorues të cilët nuk e pëlqejnë far Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Galileo

Cfarë efekti kanë pasur smartfonët në industrinë e kamerave të dedikuara?

Një prej pikave më të forta të iPhone XS është kamera e tij. Përdoruesit e parë të telefonit thonë se krahas funksioneve të reja si Smart HDR dhe Motorit Neural, XS realizon foto dukshëm më cilësore sesa paraardhësit.

Por nuk është vetëm Apple që po bën hapa pozitivë në këtë drejtim. Në tërësi kamerat e telefonëve janë përmirësuar ndjeshëm deri në atë pikë saqë njerëzit po largohen nga kamera e dedikuara.

Ndërsa profesionistët dhe entuziastët e fotove gjejnë përfitime të mëdha tek kamera profesionale, telefonët Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Galileo

Një problem në Firefox dështon sistemet operative Mac, Linux dhe Windows 10

Një hulumtues sigurie i cili dy javë më parë zbuloi një problem sigurie tek aplikacionet e bazuara në WebKit në iPhone, iPad dhe Mac, evidentoi një tjetër problem me shfletuesit Firefox të cilët në disa raste bënin që sistemi operativ të dështonte.

Problemi i Firefox bënte që macOS dhe sistemet Linux të dështonin menjëherë pasi shfletuesi tregonte dritaren e tij të dështimit.

Në Windows 10, problemi bëhet edhe më shqetësues sepse bllokon sistemin operativ dhe mënyra e vetme e daljes nga Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Galileo

Ja sesi të menaxhoni disa llogari në Google Chrome

Nëse përdorni një kompjuter të përbashkët, ka shanse që ju të përdorni një shfletues të përbashkët. Nëse preferoni të keni cilësime të personalizuara të shfletuesit, duhet të përdorni veçori të profileve të personalizuara të Google Chrome.

Si të vendosni Profilet e personalizuara në Chrome.

Për të konfiguruar një profil të personalizuar në Google Chrome:

  • Klikoni foton ose emrin e profilit në këndin e sipërm të djathtë të Chrome. Klikoni Menaxho Personat> Shto Person. Këtë cilësim mund ta arrini edhe përmes menusë së Chrome, nën Personat> Shto person.
  • Zgjidhni emrin dhe foton për profilin e ri dhe klikoni
  • Do të hapet një dritare e re e Chrome, duke bërë që përdoruesi i ri të hyjë në llogarinë e tij të Chrome.

<a href="http://pcworld.al/wp-content/uploads/2018/09/chrome1.png" data-slb-a Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Galileo

Zvicra synon të përmirësojë marrëdhënien mes bankave dhe kriptomonedhave

Zvicra po hedh një tjetër në biznesin blockchain, në një përpjekje për të afirmuar veten si një shpërndarës botëror kriptomonedhash. Raportohet se, hapësira bankare evropiane është duke u përballur me një eksod të startupeve blockchain për shkak të kushteve të papërshtatshme bankare.

Shoqata e Bankave të Zvicrës (SBA) lëshoi ​​udhëzime për mbi 250 banka që duhet të ndiqen kur bëhet biznes me kriptomonedhat ose startupet me bazë blockchain.

Udhëzimet përshkruajnë një listë të kontrolleve që bankat duhet të kryejnë kur hapin llogari për bizneset blockchain, pavarësisht nëse marrin pjesë në ICO.

“Ne besojmë se me këto udhëzime, do të jemi në gjendje të krijojmë një bazë për diskutim midis bankave dhe startupeve inovative, duke e bërë dialogun më të thjeshtë dhe duke lehtësuar hapjen e llogarive,” tha në një konferencë për shtyp këshilltari strategjik i SBA Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Galileo

PlayStation Now ofron shkarkimin e lojërave

Shërbimi i transmetimit PlayStation Now i Sony po merr një tipar të shumëpritur: shkarkimet e lojërave. PS Now është një lloj platforme abonimi si Netflix ku përdoruesit mund të transmetojnë tituj PS2, PS3 dhe PS4. Së shpejti, përdoruesit do të jenë në gjendje të shkarkojnë ato lojëra edhe për lojë jashtë linje. Kompania thotë se… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Galileo

5 funksione sigurie të iOS 12 që duhet ti dini

iOS 12 është versioni më i fundit i sistemit operativ mobile të Apple për iPhone dhe iPad.

Ky version sjell funksione të reja sigurie dhe privatësie për të cilat ndoshta nuk keni dëgjuar ende.

Për këtë arsye kemi rreshtuar mëposhtë disa prej funksioneve të reja dhe si të përfitoni nga avantazhet e tyre.

  1. Aktivizoni USB Restricted Mode

Ky funksioni i ri i vështirë për tu gjetur bllokon aksesin e çdo aksesori në iphone tuaj si kabllot USB apo kufjet. Bllokimi i aksesit bëhet kur telefoni ka qenë i kyçur për mëse 1 orë.

Kështu policia dhe hakerët nuk mund të përdorin mjetet e tyre për të anashkaluar format e sigurisë dhe aksesuar të dhënat tuaja.

Shkoni në  Settings > Touch ID & Passcode dhe vendosni kodin. Më pas kaloni tek opsioni USB Accessories dhe sigurohuni që është “Of Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Galileo

Monedha kriptografike Ripple rritet me 80% në 24 orë

Një prej monedhave me performancën më të keqe këtë vit po shënon një rikthim të bujshëm.

Ripple u rrit me 80% ditën e Premte për të arritur në 77 cent ndërsa që nga fillimi i javës është rritur me 185% sipas CoinMarket.Cap.com

Vlera e tregut arriti në 26.8 miliardë dollarë duke zhvendosur ethereum në vendin e tretë.

Kjo monedhë e cila po shijon një javë të shkëlqyer ra gjatë verës me 90%. Në të vërtetë monedha quhet XRP ndërsa kompania pas saj është Ripple.

XRP është monedhë kriptografike e pavaruar nga kompania e cila mund të përdoret në platformat e Ripple.

Rritja nuk erdhi nga asgjëja. Ekzekutivi i kompanisë gjatë javës tha se startupi është pranë finalizimit të një produkti i cili mund të përdoret nga bankat për të përshpejtuar transaksionet.

Aktualisht Ripple ka nënshkruar marrëveshje me institucione financiare të profilit të lartë si Sa Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Galileo

Javën e ardhshme Facebook prezanton një pajisje video komunikimi

Facebook më në fund do të zbulojë pajisjen e saj për video chat të quajtur “Portal” javën e ardhshme.

Fillimisht u tha se kompania duhej ta prezantonte pajisjen gjatë konferencës së saj vjetore F8 në Maj, por zbulimi u shty për shkak të të gjitha skandaleve që rrjeti social u përball gjatë disa muajve të fundit.

Tani, rrjeti social duket se është gati të prezantojë pajisjen në dy versione. Më e madhja prej tyre do kushtojë rreth 400 dollarë, ndërsa ajo më e vogla do të kushtojë afërsisht 300 dollarë.

Ju do të jeni në gjendje t’i kontrolloni ato duke përdorur komandat zanore të Alexa, dhe ato do të kenë aftësinë për të luajtur muzikë dhe video, tregojnë receta gatimi dhe lajme. Facebook ka zbatuar gjithashtu një veçori të re të privatësisë.

Pajisjet mendohet të kenë kamera IA me kënde të gjera që mund t’ju ndjekin, kështu që mund të bisedoni me miqtë dhe Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Galileo

Me iOS 12 iPhone juaj do të punojë më shpejtë si asnjëherë më parë

iOS 12 mund të shpjegohet me një fjalë: shpejtësi. Çdo gjë tjetër është fusnotë.

iOS 11 kur debutoi vitin e kaluar solli shumë funksione të reja, veçanërisht në iPad. Por gjithashtu ishte një prej përditësimeve më problematike.

Llogaritësi nuk funksiononte, ndërsa kur shkruani “it” konvertohej automatikisht në “I.T”.

Edhe gjatë fazës beta iOS 12 provoi të njëjtën gjë që është versioni iOS më i shpejtë i të gjitha kohërave.

Në fokus

Lajmi i mirë është se me iOS 12 Apple nuk ka lënë jashtë asnjë pajisje iOS që mbështetej nga iOS 11.

Në të kaluarën Apple implementonte detyra të reja të rënda për procesorin, grafikat dhe RAM-in.

Në fund të zhvillimit, sistemi operativ thjeshtë ishte tepër i rëndë për modelet e vjetra.

Për këtë arsye edhe sikur të mbështeteshin nuk do të përfitonin disa prej funksioneve se Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Galileo

Instagram rrëzon raportimet e një butoni “Regram”

Instagram rrëzoi pretendimet e publikuara ditën e sotme se kompania ishte duke elaboruar lançimin e një butoni për ri-shpërndarjen e postimeve.

U tha se kompania pas aplikacionit të njohur të fotografisë ishte duke zhvilluar një mënyrë shpërndarjeje për postimet që përdoruesit kanë dëshirë ti ndajnë me ndjekësit ngjashëm me funksionin e ricicërimave në Twitter.

Sipas The Verge ky funksion do të quhej “Seamless Sharing.”

Sajti pretendonte se ka parë një version të sistemit të ri në fazat e para të zhvillimit.

Por menjëherë erdhi reagimi i Instagram duke mohuar këto pretendime. Për të ndarë një përmbajtje me miqtë dhe ndjekësit ajo që duhet të bëni është të kopjoni linkun dhe ta dërgoni me mesazh.

Lançimi i një butoni “regram” do Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Galileo

OnePlus lançonin versionin e Android 9 Pie për OnePlus 6

Një muaj pas debutimit zyrtar të Android Pie, OnePlus lançoi versionin e tij të sistemit operativ për OnePlus 6.

OxygenOS 9.0 sjell përmirësime të ndjeshme me një ndërfaqe të përmirësuar, navigim përmes gjesteve dhe bateri adaptive.

Shpejtësia me të cilën OnePlus ka publikuar përditësimin është impresionuese kur prodhuesve të tjerë i njëjti proces u merr muaj të tërë.

Më pak se 15% e pajisjeve kanë instaluar Android Oreo të lançuar vitin e kaluar ndërsa Nougat i prezantuar në 2016-ën është më popullori.

OnePlus ka premtuar të përditësojë OnePlus 5, OnePlus 5T, OnePlus 3 dhe OnePlus 3T në versionin më të fundit Android. /PCWorld Albanian

Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Galileo

Monedha kriptografike Petro e Venezuelës do të shitet në tregjet ndërkombëtare

Presidenti i Venezuelës Nikolas Maduro beson monedha shtetërore kriptografike petro e mbështetur në rezervat e naftës së vendit të tij mund të zgjidhë problemet me inflacionin dhe stabilizojë ekonominë e Venezuelës.

Gjatë një dalje në TV ditën e Enjte ku adresoi problemet ekonomike, Maduro tha se monedha petro do të shitet edhe në tregjet ndërkombëtare nga Tetori.

Njoftimi vjen në një kohë kur analistët kanë hedhur dyshime mbi pranueshmërinë e petro në këto tregje.

Gjithashtu pak javë më parë Maduro prezantoi një valutë të re ku vetëm përmes saj mund të këmbehen monedhat petro.

Petro është konsideruar nga ligjvënësit e Venezuelës si e jashtëligjshme. Sakaq sanksionet Amerikan vijojnë të shtohen ku Donald Trump nënshkroi një urdhër që ndalon blerjen e monedhës. /PCWorld Albanian

Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Galileo

iPhone-t e rinj kanë çipe nga Toshiba dhe Micron, mungojnë pjesë nga Samsung dhe Qualcomm

Çmontimi i radhës i iFixit kishte në fokus një telefonët më të fundit të Apple prej ku dolën dhe disa surpriza.

Telefonët e vitit të gjigantit të iPhone kishin në përbërje çipet nga Micron Technology dhe Toshiba.

Komponentët e emrave të mëdhenj të mungonin ishin Samsung dhe Qualcomm, edhe pse për këtë të fundit pritej prej kohësh.

Qualcomm ka qenë një furnizues i Apple prej vitesh por dy kompanitë kanë ngecur në një betejë ligjore ku prodhuesi i iPhone akuzon prodhuesin numër 1 në botë të çipeve mobile për praktika të pandershme licencimi Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Galileo

Ish ekzekutivi i Google thotë se pas një dekade do të kemi dy lloje interneti

Eric Schmidt i cili ka shërbyer si CEO i Google prej vitesh parashikon se dekadën e ardhshme do të ketë dy lloje interneti: një udhëhequr nga SHBA-ja dhe një nga Kina.

“Mendoj se një më shumë sesa ndarje do të kemi të bëjmë me polarizim të internetit mes Kinës dhe SHBA-ve.

Nëse shikoni në Kinë, kompanitë që po marrin jetë dhe shërbimet që po ndërtohen, kanë gjeneruar pasuri marramendëse. Interneti në Kinë zë një hapësirë më të madhe në GDP-në e vendit sesa në SHBA.

Besoj që shumë shpejt kemi për të parë produktet dhe shërbimet të mrekullueshme nga Kina.

Rreziku i vërtetë qëndron tek censura dhe kontrolli, pikërisht këtu fillon edhe ndarja mes SHBA-së dhe Kinës,” tha Schmidt.

Schmidt ka shërbyer si CEO i Google që në 2001 kur mori drejtimin e kompanisë nga Larry Page deri në 2011-ën kur ky i fundit u rikthye.< Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Galileo

A po teston Instagram një buton ri-shpërndarjeje ngjashëm me Facebook dhe Twitter?

Rrjeti social Facebook gjithnjë e ka ofruar një buton shpërndarjeje për postimet që dëshironi ti ripublikoni ndërsa Twitter ofron butonin ri-cicëro.

Pavarësisht kërkesës së përdoruesve, Instagram gjithnjë ka refuzuar të ofrojë një opsion të tillë.

Kjo pritet të ndryshojë së shpejti ndërsa kompania ka filluar testimet me rishpërndarjen e postimeve të të tjerëve.

Sipas The Verge opsioni quhet “Seamless Sharing.”

Vetë ekzekutivi i Instagram Keven Systrom është shprehur se disa herë kanë diskutuar me ekipin lançimin e një butoni “Regram.”

Ende ai beson se Instagram është një vend më i mirë për vetë faktin se shikoni gjëra nga njerëz të njihni në vend që të njihni njerëz nga gjërat që shpërndajnë.

Megjithatë një buton “Regram” do të kishte impakt të madh në rrjetin social dhe jo të gjithë do të ishin dakord. /PCWorld Albanian

< Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Galileo

Përdoruesit mund të fshehin hashtaget në Instagram

Nëse doni të rrisni numrin e ndjekësve tuaj pa pasur nevojë të përdorni një sasi të pafund hashtagesh, Instagram po teston një veçori që mund t’ju lejojë të fshihni hashtaget nga postimet tuaja.

Zhvilluesja Jane Manchun Wong ka postuar në Twitter një screenshot të funksionit të ri, i cili ju lejon të shtoni një numër të pakufizuar hashtagesh pa i shfaqur në postimin përfundimtar.

Wong gjithashtu tregoi se aplikacioni po teston një tipar i quajtur Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Galileo

Fillojnë shitjet e iPhone-ve të rinj, radhë të gjata në dyqanet e Apple në mbarë botën

Apple iPhone XS dhe XS Max dolën në shitje ditën e Premte së bashku me radhët e gjata të njerëzve që presin për të shtënë në duar flagshipin më të fundit të kompanisë.

Në Londër 25 njerëz u vendosën në radhën në 6 të mëngjesit ndërsa kishte prej atyre që po prisnin që nga mbrëmja e së Enjtes.

Kjo radhë është më e vogël sesa vitin e kaluar.

Por në Singapor historia është tjetër. Foto të publikuara në median sociale tregojnë qindra njerëz duke pritur në radhë për telefonët e rinj.

Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Galileo

Fitimi i Samsung nga çipet e memorie do të bjerë në 2019-ën

Rënia e kërkesës për çipe memorie ka bërë një Samsung të ndryshojë strategjinë për vitin e ardhshëm duke ulur menjëherë prodhimin raportoi Bloomberg.

Prodhuesi më i madh i çipeve NAND dhe DRAM parashikoi një rritje më të vogël sesa kishte menduar prej 20% dhe 30% në kërkesë vitin e ardhshëm.

Së bashku me SK Hynix dhe Micron Technology Samsung dominon tregun e çipeve të memories DRAM dhe NAND.

Memoria NAND varet së shumti në kërkesën e Apple për memorien e iPhone dhe kërkesës për disqe solide SSD.

Menjëherë pas lajmit aksionet e rivalëve të Micron, Western Digital dhe Seagate Technology u rritën me 3%, 1% dhe 2% respektivisht. /CIO Albanian

Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Galileo

AKEP mbyll 56 uebfaqe bastesh online

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (akep) ka bllokuar aksesin e 56 faqeve elektronike që ofronin zhvillimin e lojërave online, pas një kërkese të Autoritetit të Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit (shih listën e faqeve të bllokuara në fund).

Burime zyrtare të AKEP thanë për Monitor se “AKEP nuk është institucioni iniciues dhe as vendimmarrës në lidhje me bllokimin e aksesit të faqeve elektronike, por AKEP ka marrë një kërkesë zyrtare nga Autoriteti i Mbikëqyrjes së Lojrave të Fatit, ku është kërkuar bllokimi i faqeve të internetit të shoqërive që ofrojnë zhvillimin e lojërave online, në kundërshtim me Ligjin nr.155/2015 “Për Lojërat e Fatit në Republikën e Shqipërisë”.

Autoriteti i Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit ka dërguar kërkesën pranë AKEP, pasi ka vlerësuar si të paligjshme përmbajtjen e faqeve elektronike.

Pas marrjes së kërkesës AKEP u ka çu Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Galileo

Tregu i celularëve e mbyll vitin 2017 humbje

Tre kompanitë celulare, Vodafone, Telekom dhe Albtelecom, pësuan një rënie në të ardhurat e përgjithshme prej 8.6% gjatë vitit 2017, ku rënia më e madhe i takoi kompanisë Telekom, bëhet e ditur nga të dhënat e bilanceve të dorëzuara në Qendrën Kombëtare të Biznesit. Të tre kompanitë patën të ardhura të përbashkëta prej 33.5 miliardë lekësh (rreth 257 milionë euro) gjatë vitit 2017, ose 3.1 miliardë më pak se sa në vitin 2015.

Të tre kompanitë patën humbje financiare gjatë vitit të kaluar nga aktiviteti i tyre në masën 6.7 miliardë lekë. Humbjet u rritën me tre herë në krahasim me vitin 2016.

Tregu i celularëve kishte 54 miliardë lekë të ardhura dhe 23 miliardë lekë fitime në vitin 2009, para se nismat rregullatore dhe hyrja në treg e kompanisë Plus të sillte më shumë konkurrencë, çmime më të ulëta komunikimi dhe rrjedhimisht, më pak të ardhura e fitime për Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Galileo

Zgjero botën tënde me Galaxy A7

Samsung Electronics prezantoi sot Galaxy A7, telefoni më i fundit në familjen Galaxy A. Me një kamera të pasme të fuqishme me lente të trefishtë, dizajn me shkëlqim dhe me funksione që nuk duhet t’ju mungojnë në përditshmërinë tuaj, Galaxy A7 inovativ është pajisja e duhur për çfarëdo momenti në jetën tuaj.

“Samsung është i angazhuar për të sjellë risi domethënëse për të gjithë konsumatorët përgjatë familjes Galaxy, pa patur rëndësi se kush apo ku janë në botë”, tha DJ Koh, President dhe Drejtor Ekzekutiv i Divizionit të IT & Komunikimet Mobile në Samsung Electronics.

“Kjo është arsyeja pse ne jemi të emocionuar të prezantojmë funksione të reja inovative për serinë A me Galaxy A7, një pajisje praktike por e fuqishme që është ndërtuar për t’ju ndihmuar ta bëni përditshmërinë tuaj të volitshme dhe të jashtëzakonshme” Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Galileo

Facebook mund të përballet me sanksionet e BE

Facebook mund të përballet me sanksione nëse i nënshtrohet rregullores së Bashkimit Evropian për mbrojtjen e konsumatorit. Në Shkurt, kompanisë iu kërkua të ndryshonte kushtet e përdoruesve për standardet e përditësuara të BE-së, por ende nuk e ka bërë këtë, thotë raporti.

Në Shkurt, Facebook ndryshoi kushtet e shërbimit, por për zyrtarët e BE-së, nuk ishte e mjaftueshme.

Sipas deklaratës së Komisionit Evropian ndryshe nga Google, Facebook dhe Twitter, kanë adresuar vetëm pjesërisht çështje të rëndësishme në lidhje me përgjegjësinë e tyre dhe mënyrën se si informohen përdoruesit për heqjen e mundshme të përmbajtjes ose ndërprerjen e kontratës.

Sipas detajeve, autoritetet duan që Facebook të mbrojë më mirë të drejtat e konsumatorëve, duke përfshirë mundësinë për t’u tërhequr nga një blerje online, për të paditur në Evropë dhe jo në Kaliforni, ku bazohet Faceb Vazhdo të lexosh

Shko lartë