Category archive

Sport - page 467

Lajmet me te reja nga sporti

Posted on në kategorine Sport

Pajtueshmëri absolute te Barcelona, ky duhet të jetë zëvendësuesi i Andres Iniestas

Mesfushori veteran i Barcelonës Andres Iniesta i dha fund sot karrierës së tij në klubin katalunas, kurse sipas Yussuf Poulsen zëvendësuesi ideal i tij është Christian Eriksen. Sulmuesi i RB Leipzig, Yussuf Poulsen e ka lartësuar me fjalë të mëdha shokun e tij nga Kombëtarja Christian Eriksen, duke theksuar se ylli i Tottenhamit ka kualitete… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Ibrahimovic ironizon: Suedia është favorite për të fituar Kupën e Botës!

“Mendoj se Suedia është favorite për të fituar Kupën e Botës, duke qenë se tani janë më të fortë pa mua!” Zlatan Ibrahimovic, në një intervistë për “ESPN” ka replikuar duke përdorur armën e ironisë, pasi Federata Suedeze e Futbollit i ka dhënë fund hipotezave, duke ia mbyllur përfundimisht derën për kampionatin botëror në Rusi.… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Presidenti i nderit i Bayern Mynchen: Kam frikë se vuajmë nga kompleksiteti ndaj Real Madridit

Franz Beckenbauer, ish-futbollisti gjerman dhe njëkohësisht president nderi i Bayern Mynchen, ka folur për disfatën që bavarezët pësuan në mesjavë ndaj Real Madrid në “Champions League”. “Kam frikë se kemi një kompleks kundër Real Madridit, – tha “Kaiser” në një intervistë të botuar sot në gazetën “Bild”, pas fitores 2-1 të “Los Blancos” në Mynih,… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Fabregas: Nuk ka skuadër që mund ta paguajë çmimin e Salah

Cesc Fabregas nuk beson se Mohamed Salah mund të largohet nga Liverpool në fund të sezonit. Mesfushori spanjoll dyshon se ka ndonjë skuadër që mund të paguajë çmimin që Liverpooli mund t’ia vendosë anësorit egjiptian. Salah po kalon sezonin më të mirë të karrierës që nga transferimi nga Roma te Liverpool, duke arritur të shënoi… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Inter-Juventus, ja kush gjykon supersfidën e Serisë A. Që nga 2007 që nuk i jep penallti ziklatërve

Superndeshja e javës së 35-të, Inter-Juventus do të gjykohet nga arbitri Daniele Orsato. 42-vjeçari e ka gjykuar 28 herë Interin. Bilanci i zikaltërve me Orsaton si arbitër kryesor është 12 fitore, 11 barazime dhe 5 humbje. Orsato e ka gjykuar tri herë gjatë këtij sezoni skuadrën e Interit: (Inter-Torino 1-1, Inter-Crotone 1-1 dhe Inter-Napoli 0-0).… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Conte mbron Salah nga kjo shitje, për çfarë bëhet fjalë?

Menaxheri italian i Chelsea ka thënë se është jo fer krahasimi tani i yllit të Liverpool me versionin e atij lojtari kur ai ishte në Chelsea Conte beson se Chelsea kishte të drejtë kur e kishte shitur Mohamed Salah derisa ka insistuar se për momentin ai është lojtarë tërësisht tjetër nga ai që nga koha… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Real insiston për Kane

Los Blancos janë shumë të interesuar ta transferojnë sulmuesin anglez, por çmimi i lartë i ka bërë të mendojnë për mundësi tjera të mbylljes së akordit 22:52, 27 Prill 2018 Real Madrid është i vendosur ta transferojë Harry Kane këtë verë dhe do të ofrojë dy futbollistë për ta bindur Tottenham t’ia shesë sulmuesin. Skuadra… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Antonio Kandreva: Juventusi është i egërsuar, jap gjithçka për fitoren

Pasi ka kaluar shqetësimin në kavilje (“Një goditje e rëndë, por tani jam në gatishmëri”), Antonio Kandreva është gati të luftojë për të rimarrë një fanellë titullari në Inter-Juventus (e programuar për ditën e nesërme në “San Siro”, në orën 20:45): “Po presim me padurim të luajmë këtë ndeshje, jemi gati. Po ndjekim skuadrat që… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Chelsea kërkon asin e Nice

Asi i skuadrës franceze po përcillet me kujdes nga Blutë, të cilët po shqyrtojnë mundësinë e transferimit të tij gjatë afatit kalimtar të verës 22:02, 27 Prill 2018 Chelsea ka vazhduar që ta monitorojë progresin e mesfushorit të Nice, Michael Seri, sipas raportimeve nga Daily Mail. Gjiganti nga Stamford Bridge po e shqyrton mundësinë që… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

UEFA e ashpër ndaj Atletico Madrid, ja dënimi që jep drejt tyre

Trajneri argjentinas u dërgua jashtë fushës pas vetëm 10 minutave lojë në ndeshjes e së enjtes nga referi pas shpërthimit të tij për përjashtimin e Sime Vrsaljkos Diego Simeone përballet me një dënim nga UEFA pas ndeshjes se parë gjysmëfinale në mes të Atletico Madridt me Arsenalin. Trajneri i Atleticos u dërgua në tribuna të… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Të dielën zhvillohet Gjysmëmaratona e Prishtinës (VIDEO)

21:03, 27 Prill 2018 Kanë mbetur edhe dy ditë deri te zhvillimi i garës ndërkombëtare Gjysmëmaratona e Prishtinës. Prandaj në kryeqytet ka vazhduar regjistrimi i pjesëmarrësve. Kjo është hera e 18-të që organizohet kjo garë, e interesimi te vrapuesit vendor nuk po mungon. Gjysmë Maratona e Prishtinës e gjatë 21 km nis nga Teatri Kombëtar… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Laçi do Europën, kurbinasit dominues ndaj shkodranëve vitet e fundit

Vllaznia-Laçi do të ndeshen të dielën për llogari të javës së 31-të të Superiores, takim i cili do të luhet në orën 16:00, në “Loro Boriçi”. Ekipi laçian në këto vitet e fundit ka treguar një supremaci ndaj Vllaznisë, si brenda, por edhe në transfertë. Në tri sezonet e fundit, kurbinasit njohin më shumë fitore… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Klopp kërkon Suso

Tekniku i Të Kuqve është i interesuar ta ketë nën urdhrat e veta spanjollin, që tre vjet më parë vendosi të largohej nga Anfield Road, ndaj është dukë përgatitur një ofertë për të 20:35, 27 Prill 2018 Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, është shumë i interesuar ta kthejë në Anfield Road asin e Milan, Suso.… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Flet bukuroshja Antonella Cavaliero: Ky është Dybala jashtë fushës

Antonella Cavalieri, ish-e fejuara e Paulo Dybala, ka larguar polemikat në lidhje me rendimentin e argjentinasi në një intervistë të dhënë për “Tuttosport”. “Duke e ndjekur Paulon nga jashtë, mua nuk më duket i mërzitur. Më vjen keq të dëgjoj kaq shumë kritika, sepse unë i dua të mirën atij, edhe pse nuk jemi bashkë… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Konfirmohet miqësorja Shqipëri-Kosovë

Në ndeshjet e radhës të Kosovës, konfirmohet ajo miqësore me Shqipërinë më 29 maj, ndërsa më pas do të ndeshet me Azerbajxhanin më 7 shtator, e tre ditë më pas me Ishujt Faroe Në një shkrim kushtuar Kosovës, e cila ka vetëm dy vjet që është pranuar në FIFA, është faqja zyrtare në internet e… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Te Reali për 40 mln euro, Vinicius: I lutem Zotit që unë dhe Neymar të luajmë së bashku në Madrid

Vinicius Junior prej më shumë se 1 viti është zyrtarisht lojtar i Real Madrid-it, por klubi ‘galaktik’ e ka lejuar 17-vjeçarin që gjatë kësaj kohe të marrë eksperiencë në Brazil. Në korrik ai do të mbushë 18-vjeç dhe do të kalojë përfundmisht në kryeqytetin spanjoll, por në një intervistë të dhënë për “The Guardian” ai… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Skandal: Klubi i madh lajmëron kurdisjen në FFK!

Fenomeni “kurdisje” ka nis të qarkullojë edhe në futsallin kosovar. Madje, është kryetari i një klubi të njohur ai i cili ka lajmëruar kurdisjet. Fjala është për Abaz Beqajn e Liburnit, i cili publikisht e ka lajmëruar Federatën e Futbollit të Kosovës (FFK) për kurdisje, raporton “Zëri”. “Kurdisjet po ia prishin hijeshinë këtij sporti të bukur… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Interesimi i Juventus gëzon Darmian

Mbrojtësit i ka pëlqyer interesimi që Zonja e Vjetër ka treguar për të, teksa shqyrton mundësinë e largimit nga Old Trafford gjatë afatit kalimtar të verës 18:31, 27 Prill 2018 Matteo Darmian është i lumtur me interesimin që Juvnetus ka treguar për të, teksa ai gjithnjë e më shumë i afrohet largimit nga Manchester United.… Vazhdo të lexosh

Shko lartë