Formacionet e mundshme për derbin e Madridit, Atletico – Real

Sot zhvillohet derbi madrilenë, ndërmjet Atleticos dhe Realit.

‘Los clochoneros’ do të mirëpresin ‘Mbretërit’ në derbin e parë të këtij edicioni në ‘Civitas Metropolitano’.

Si çdo herë edhe këtë takim pritet të zhvillohet një lojë mjaft interesante.

Diego Simeone do të jetë në këtë takim pa Sergej Savic, Sergio Reguilon, Thomas Lemar dhe Jose Maria Gimenez pasi janë të lënduar.

Ndërsa, Carlo Ancelotti nuk do ta ketë në dispozicion sulmuesin kryesor të ekipit, Karim Benzeman, pasi është gjithashtu i lënduar.

Mungesa e francezit pritet të jetë problem i madh për ‘Los Blancos’.

Më poshtë i gjeni formacionet e mundshme (sipas të përditshmes ‘AS’), për ndeshjen e cila fillon nga ora 21:00: