Biden e qaros me akullore Macronin

Presidenti amerikan, Joe Biden ka shpërndarë një foto të tij dhe presidentit francez, Emmanuel Macron duke ngrënë akullore, gjatë vizitës shtetërore të Macronit.

Macron zbarkoi të martën në Uashington për një udhëtim katër-ditor, i bërë për të theksuar fuqinë e marrëdhënieve ShBA-Francë, shkruan The National News.

Një foto e postuar në llogarinë e Bidenit në Twitter, shihet ai i ulur pranë Macronit, derisa dyshja po hanin akullore, ku po i shoqëronin edhe bashkëshortet e tyre.

“Mirëpritëm disa miq në qytet”, thuhet përkrah fotografisë.