Arrestohet një person në Ferizaj, sulmoi babain

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar një person pasi ka sulmuar babanë e tij.

Rasti ka ndodhur të mërkurën në ora 20:10.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje e ka sulmuar fizikisht babain e tij viktimë mashkull kosovar të cilit i ka shkaktuar lëndime trupore”, thuhet në njoftim.

Viktima është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor ndërsa gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarit janë gjetur dhe sekuestruar: një AK/47,një pushkë gjuetie, një pistoletë dhe 31 copë fishekë. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Rasti vazhdon të hetohet.