Arrestohet një diler në qendër të Shkupit

Nëpunës të policisë kanë arrestuar një shkupjan pasi te ai kanë gjetur dhe kanë marrë mariuhanë, njoftoi Ministria e Punëve të Brendshme.

“Mëngjesin e sotëm në orën 2:30 në rajonin e Qendrës, nëpunës të policisë nga Njësiti i Policisë Intervenuese pranë SPB Shkup e kanë privuar nga liria E.C. (29) nga Shkupi, sepse te ai është gjetur dhe marrë mariuhanë, materie e pluhurit të bardhë dhe një peshore digjitale”, njoftojnë nga MPB.

Pas dokumentimit të rastit kundër tij do të ngritët padi adekuate.