Arrestohen dy mashtrues nga Tetova

Tetovë, 23 qershor – Dje rreth orës 13:15, zyrtarë policorë kanë arrestuar 24 vjeçarin B.D nga Reçica e Vogël dhe 46 vjeçarin R.M nga Tetova, informon Zhurnal.

Ata akuzohen se një natë më parë, në një objekt hotelierik janë prezantuar në emër të dikujt tjetër, duke drejtuar makina taksie, e disa herë ai është mashtruar, dhe u ka paguar dy personave rreth 18 mijë denarë.

Të dy janë mbajtur në stacionin policorë në Tetovë, dhe pas dokumentimit të rastit, do t’u ngritet kallëzim adekuat penal//Zhurnal.mk